G. ir A. Žemaičių sūnaus krikštynų šventę pakoregavo virusas: trūko svarbaus žmogaus | kl.lt

G. IR A. ŽEMAIČIŲ SŪNAUS KRIKŠTYNŲ ŠVENTĘ PAKOREGAVO VIRUSAS: TRŪKO SVARBAUS ŽMOGAUS

  • 9

„Tai buvo jautri, graži, kupina tradicijų ir paįvairinta naujovėmis, mums labai svarbi šventė“, – patikino viena ryškiausių televizijos porų Gerda ir Andrius Žemaičiai, pasakodami apie savo sūnaus Nikolo krikštynas.

1 metų ir 3 mėnesių mažylis, kuriam suteiktas Juozapo krikšto vardas, palaimintas Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčioje.

Lydėti tikėjimo keliu ir padėti įveikti sunkumus jam įsipareigojo Gerdos sesuo Kristina su vyru Aurimu Bielskumi.

„Aš esu abiejų Kristės dukrelių krikšto mama, ji – abiejų mano sūnų. Ir tai turbūt natūralu, nes bažnyčioje atliekama apeiga anksčiau turėjo ne vieną svarbią misiją. Ji būdavo tarsi apsauga ir garantas, kad, nutikus nelaimei, vaikutis neliks be mylinčių žmonių globos“, – sakė G. Žemaitė.

Ceremonijai Žemaičiai pradėjo ruoštis iš anksto. Pirmiausia tapti reikšmingų apeigų vadovu paprašė šeimos bičiulio, diakono Beno Ulevičiaus.

„Žinojome, kad Nikolo krikštynos suburs visą mūsų šeimą. Gaila, į Lietuvą dėl pasaulyje siautėjančio viruso sukeltų padarinių negalėjo grįžti vienas iš Andriaus sūnų. Jo mums labai trūko. Bet džiaugiamės pagaliau galėdami į vieną vietą sutelkti ir apkabinti ir kitus mums brangius žmones“, – sakė G. Žemaitė.

Jai, Kristinai ir Nikolui šventinę aprangą kūrė, o Andriaus, vyresniojo Gerdos sūnaus Marko ir krikšto tėčio stiliumi pasirūpino dizainerė Modesta Šukė. Tiek drabužiuose, tiek šventės dekoracijose G. Žemaitės prašymu dominavo kreminė bei rusva spalvos.

Krikštynų iškilmės, kurias vedė iliuzionistas Modestas Petrikas, surengtos vaikų laisvalaikio erdvėje. Anot G. Žemaitės, ją šventėje džiugino viskas – programa, papuošimai, vedėjas, maistas, simbolinės dovanos, desertai.

„Na, jau tortas koks pasakiškas buvo! Nieko panašaus anksčiau nebuvau mačiusi“, – apie tortą, papuoštą rankų darbo nėriniais ir miegančiu angeliuku, susižavėjusi pasakojo iškilmių kaltininko mama.

Krikštynų atrakcijomis, kurių metu į orą leista balionų girlianda, pildyta linkėjimų knyga, gertas krikšto gėrimas iš ledo taurės, ragautos krikšto mamos vaišės – sūris, medus ir duona, pasirūpino profesionalų komanda. „Viskas buvo nuostabu! Smagu, kad švenčių bus ir ateityje“, – apie kitąmet įvyksiantį savo jubiliejų užsiminė G. Žemaitė.

Tai, kad laukiasi berniuko, Gerda ir Andrius sužinojo anksti – 11 nėštumo savaitę. Kadangi tuo metu buvo atlikti sudėtingi tyrimai, abejonių dėl vaikelio lyties nekilo.

Būsimi tėvai tuomet pasidarė ilgą vardų sąrašą ir vis ieškojo tokio, kuris patiktų abiems. Kad sūnelis bus Nikolas, Gerda su Andriumi nusprendė tik besibaigiant nėštumui.

Nikolo krikštynos iš pradžių buvo suplanuotos per Žemaičių vestuvių metines – balandžio 19 d., bet dėl karantino šventei teko parinkti kitą datą. Gerdos vyresnėlio krikštas buvo surengtas kai mažyliui buvo pusmetis.

„O Nikolui apeigas planavome vėliau. Norėjau, kad sūnus jau vaikščiotų. Įdomu tai, kad ir aš, ir Markas, ir Nikolas pirmuosius žingsnius žengėme švenčiant metukų gimtadienį“, – sakė G. Žemaitė.

Kalbėdama apie jaunėlį, mama neslėpė – jis, vertinant miego įpročius, yra tikra likimo dovana. Nuo trijų mėnesių amžiaus Nikolas išmiega visą naktį – į sapnų karalystę pasineria apie 21 val. o pabunda apie 7 val.

Keturioliktą dantuką neseniai „pasitikęs“ Nikolas – ramus, bet atkaklus berniukas. Nors turi savo nuosavą kambarį, kuriame yra net dvi skirtingo dizaino vaikiškos lovytės, kol kas apleisti tėvų miegamojo neketina.

„Jis valgo suaugusiesiems įprastą maistą ir apetitu tikrai nesiskundžia. Todėl per krikštynas vaikiško meniu nebuvo – visi ragavome vienodus patiekalus“, –pasakojo G. Žemaitė.

Susidoroti su motinystės rūpesčiais į darbą grįžusiai televizijos laidų vedėjai padeda artimieji, ypač Andrius ir vyresnėlis Markas. „Nikolas – mūsų spindulėlis. Draugiškas, mėgstantis bendrauti ir, aišku, technologijomis besidomintis vaikas“, – šypsodamasi patikino G. Žemaitė.

GALERIJA

  • G. ir A. Žemaičių sūnaus krikštynų šventę pakoregavo virusas: trūko svarbaus žmogaus
  • G. ir A. Žemaičių sūnaus krikštynų šventę pakoregavo virusas: trūko svarbaus žmogaus
  • G. ir A. Žemaičių sūnaus krikštynų šventę pakoregavo virusas: trūko svarbaus žmogaus
  • G. ir A. Žemaičių sūnaus krikštynų šventę pakoregavo virusas: trūko svarbaus žmogaus
V. Grudžio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

tikrai

kaimiete lieka kaimiete barakuda

Algis

Kolia Kolia Nikolaj...Arba lietuvisku vardu pritruko arba protelio.

Kapsukas

Suvalkė patapo Žemaite.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS