Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu | kl.lt

Į E. JAKILAIČIO IR J. DIDŽIULIO KONFLIKTĄ SUREAGAVO IR IŠTVANAS: TAI LABAI NEMALONU

 • 9

Po to, kai žinomo žurnalisto Edmundo Jakilaičio ir jo kaimynystėje gyvenančio atlikėjo Jurgio Didžiulio konfliktas iškilo į viešumą, sureagavo ir žinomas Lietuvos romas Ištvanas Kvik.

Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio „Sare Roma“ vadovas sako, jog laikas atsikratyti įpročio įpykus svaidytis įžeidimais „čigonas“. Būtent taip vieno konflikto metu E. Jakilaitis išvadino atlikėją J. Didžiulį, sakydamas, jog namo bendrija nėra čigonų taboras, kur nėra jokių elgesio taisyklių.

Kaip sako I. Kvik, nemalonu matyti, jog Lietuvos visuomenės nuomonę formuojantys žmonės, siekdami įžeisti, vartoja „čigono“ sąvoką. „Labai nemalonu skaityti tokias naujienas. Ypač artėjant Tarptautinei romų dienai. Ruošiamės didelei šventei, laukiame daug žinomų romų iš kitų šalių. Tokie žinomų žmonių pasisakymai neprideda šventinės nuotaikos. Romai Lietuvoje gyvena jau virš 500 metų, tačiau vis dar kovojame su visuomenėje įsišaknijusiais stereotipais. Taip, nuo pat tautosakos ištakų yra įsišaknijusi mintis, jog čigonas – blogasis personažas. Nemaloni ta nuostata, todėl mes ir stengiamės, kad žmonės pamatytų mus – atviromis širdimis ir atvirais, besišypsančiais veidais. Romus – dainuojančius, šokančius, kuriančius, besidalinančius su visais tuo, ką turi. Romus, kurie yra pilnaverčiai ir pilnateisiai pasaulio piliečiai. Neseniai kalbėjome apie tai su J. Didžiuliu. Esame geri bičiuliai. Jis sako išvadintas čigonu neįsižeidė, priėmė tai kaip komplimentą“, – sako I. Kvik.

Jurgis Didžiulis sako, kad išvadintas čigonu neįsižeidė, priėmė tai kaip komplimentą.

Jis primena, kad istorijoje yra buvę daugybė romų kilmės žmonių, kurie iki šiol gerbiami ir mylimi visuomenės. Iki šiol manoma, kad romų kraujo turėjo Čarlis Čaplinas, Elvis Preslis, romų kilme didžiuojasi pasaulinio lygio atlikėja Madona, aktorius Alenas Delonas. „Tai pavyzdžiai, parodantys, kad nėra dėl ko gėdytis romų tautybės šaknų, turime jomis didžiuotis ir apie tai kalbėti garsiai“, – teigia žinomas romas.

Kaip sako I.Kvik, tai ne pirmas kartas, kai viešojoje erdvėje „čigono“ sąvoka prasprūsta ir yra vartojama su realybe prasilenkiančia prasme. Pavyzdžiui, atlikėjas sako pastebėjęs, jog šiemet kovo 2-ąją „TV3 žinių“ reportaže apie Užgavėnių šventę Rumšiškėse buvo sakoma: „Gatvėmis skuba čigonai, gervės, ubagai, velniai, raganos, giltinės ir kitos mitinės būtybės. Vieni – savomis kojomis, o štai kiti ir su žirgais joja.“

„Be abejo, kuo giliau įsišaknijusios nuostatos, tuo sunkiau jas pakeisti. Kuo žmonės siauriau žiūri į gyvenimą, tuo mažiau jie mato. Žmogus iš prigimties toks jau yra, kad nežinodamas, nepažindamas, susikuria istorijas, fantazijas, kaip kas galėtų būti. Tas pats vyksta ir kalbant apie romus, nors mes esame paprasti žmonės. Tokie, kaip jūs. Romas – ne džinas, ne burtininkas, ne kerėtojas, ne mitinė būtybė, kaip kad sakoma tame reportaže, romas – toks pats žmogus, kaip ir visi kiti. Pažinkite mus. Ir priimkite mus tokius, kokiais mes esame – tiesiog žmonėmis“, –  sako žinomas romas.

Primename, kad konfliktas tarp E. Jakilaičio ir J. Didžiulo įsisplieskė dėl terasos. Dar nesibaigus teismui dėl terasos įrengimo formalumų, aštrių epitetų vienas kitam nepagailėję žinomi žmonės dar vienoje byloje aiškinasi dėl galimo garbės ir orumo pažeminimo.

GALERIJA

 • Ištvanas Kvik
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Į E. Jakilaičio ir J. Didžiulio konfliktą sureagavo ir Ištvanas: tai labai nemalonu
 • Jurgis Didžiulis
 • Edmundas Jakilaitis
Lietuvos romų bendruomenės, Fotobanko nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

na

nera cigonams ko piktintis, jei per 500 metu taip ir nepasikeite mentalitetas ir zmones jus zino kaip taboro narkotiku prekeivas, sukciautojus ir pan... tik vienas kitas tapo siuolaikiniu visaverciu pilieciu... o Jakilaitis, jums patinka ar ne, bet tokio lygio zurnalistu Lietuvoje vienetai, o jei nepatinka - televizorius turi pulteli, naudokites

AS manau

Istvanai,o ar ne tiesa pasake.?Kaip save pateiki taip ir vadina.Juk cigonai nuo amziu save patys zemino.Juk cigonu taboras Vilniuke parodo koks mentalitetas cigonu.

antanas

tokio blogio isikunijimo kaip jakilaitis lietuvoje yra keletas, jai per televizori rodis laida jakilaicio tai jau zinok kad kazka dergs, blgio isikunijimas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS