„Muzikinė kaukė“: optimizmo užtaisas ir visa žvaigždžių alėja | kl.lt

„MUZIKINĖ KAUKĖ“: OPTIMIZMO UŽTAISAS IR VISA ŽVAIGŽDŽIŲ ALĖJA

"Dažnai dainuoju kartu, bandau pasitikrinti, ar man pavyktų įsikūnyti į tą personažą. Gerai, kad man niekas už tai nerašo balų", – juokiasi aktorius, projekto "Muzikinė kaukė" vedėjas Simonas Storpirštis. Šiemet – jau devintąjį šou sezoną – prie projekto prisijungė ir tie atlikėjai, kurie daug metų "Muzikinei kaukei" sakė – ne.

Draugystė ir improvizacija

Išskirtiniai atlikėjai daug metų projekte "Muzikinė kaukė" negalėdavo dalyvauti dėl didelio koncertinio užimtumo. Pagal tarptautinį formatą "Your Face Sounds Me Familiar" filmuojamame naujajame sezone pasirodys Vokietijoje gyvenantis Maksas Melmanas iš grupės "Biplan", dainininkas Egidijus Sipavičius, režisierius, choreografas ir atlikėjas Gytis Ivanauskas, dainininkė Katažina Zvonkuvienė, aktorė Toma Vaškevičiūtė, dainininkė Ieva Zasimauskaitė, prodiuseris ir dainininkas Dovydas Laukys, aktorius Rokas Petrauskas, operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė ir KK2 laidų vedėja Justė Žičkutė.

Prie senbuvių komisijos narių – režisieriaus Vytenio Pauliukaičio, dainininkės Ingos Valinskienės ir radijo laidų vedėjos Livijos Gradauskienės – prisijungia muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

Kiekvieną sezoną "Muzikinė kaukė" stebina dalyvių sugebėjimais įsikūnyti į įvairiausius personažus, atlikėjus ir garantuoja geros nuotaikos transliaciją. "Šio projekto bomba, manau, visada buvo ir bus žmonės, kurie verčiasi per galvą, įlenda į kito kūną, perteikia balsą. Bus tokių pasirodymų, kuriuose nebus įmanoma atpažinti, kas įsikūnijo", – apie tai, kas laukia šį sezoną, užsimena S.Storpirštis.

Čia gimsta ne tik puikus šou, bet ir nuoširdžios draugystės. Pasak laidos vedėjo, vienas iš pagrindinių veiksnių, kodėl taip nutinka, slypi "Muzikinės kaukės" taisyklėse: niekas projekto metu neiškrenta. "Išeina į šitą kelionę dešimt žmonių, ir baigia ją tiek pat. O kitas dalykas – puiki komanda, kuri padeda jaustis atsipalaidavus ir žiūrėti į viską kaip į žaidimą", – sako S.Storpirštis.

Aktorius kartu su Indre Kavaliauskaite laidą veda jau antrą sezoną. Jis atviras – smagu dirbti projekte, kuriame daug improvizacijos, prisitaikymo galimybės, bendravimo. "Džiugu, kad manimi pasitiki ir leidžia toliau semtis patirties, o aš stengiuosi atsipalaiduoti ir padėti dalyviams jaustis jaukiau. Vedėjas šitame projekte yra kaip laidininkas tarp komisijos ir dalyvių-personažų", – įsitikinęs jis.

Šio projekto bomba, manau, visada buvo ir bus žmonės, kurie verčiasi per galvą, įlenda į kito kūną, perteikia balsą.

Išbando ir save

S.Storpirštis ne tik veda laidą, bet ir kartkartėmis savaip prisijungia prie dalyvių. "Šio projekto režisierė turbūt girdėjo daugiausia mano bandymų įsikūnyti, nes kol vyksta pasirodymas scenoje, aš dažnai dainuoju kartu, bandau pasitikrinti, ar man pavyktų įsikūnyti į tą personažą. Gerai, kad man niekas už tai nerašo balų", – juokiasi jis.

"Prieš pradėdamas vesti šią laidą, kelis kartus buvau gavęs pasiūlymą dalyvauti projekte, bet neišdrįsau. Žiūrėdamas iš šalies vis pagalvoju: šitą galėčiau pamėginti įkūnyti, gal šitą, šito – niekaip… Dalyvauju savo galvoje", – dalijasi aktorius.

S.Storpirštis sako, kad pribloškiantį įsikūnijimą garantuoja visuma: ir balso atitikimas, ir sugebėjimas pajusti bei tiksliai atvaizduoti personažą. "Dėl vienų ar kitų priežasčių daugumos įkūnijamų personažų gyvų pasirodymų niekada nepamatysime. Tikrai pribloškiantis pasirodymas būna tada, kai sėdi ir nieko nebenori, o ir nebereikia sakyti – atrodo, originalas atlieka savo kūrinį prieš tavo akis", – pasakoja "Muzikinės kaukės" vedėjas.

Kaukės – kasdienybė

Šiandien kaukės lydi ir kasdieniame gyvenime. S.Storpirštis neslepia, kad prisijaukinti medicininę, nuo koronaviruso saugančią kaukę sekasi blogai. "Laikausi taisyklių, nepiktnaudžiauju, bet kartais jautiesi kaip su antsnukiu. Norisi pabėgti į mišką ir pakvėpuoti grynu oru", – atsiveria jis.

Ne tik medicininės kaukės yra žmonijos kasdienybės dalis, pastebi aktorius. Įvairios kaukės egzistavo įvairiais laikais. "Dauguma turi kaukių, ir aš – tikrai ne išimtis. Mano darbas toks, kad jis dažnai padiktuoja, kokią kaukę turėčiau užsidėti. Tai profesijos dalis, pripranti jas keisti, svarbu rasti laiko pabūti visai be kaukės", – sako S.Storpirštis.

Neseniai aktorius su šeima patraukė gyventi į sodo namelį, kuris netikėtai nušvietė gyvenimą kiek kitokiomis spalvomis. "Repetuoju teatre, filmuojuosi seriale. Kasdien sportuoju, deja, tik kasdamas sniegą. Išsikėlę gyventi į sodo namelį negalime atsidžiaugti pirma ypatinga žiema. Daug vaikštinėjame trise ir džiaugiamės, kai nereikia niekur iš čia važiuoti", – apie kasdienybės džiaugsmus pasakoja S.Storpirštis.

GALERIJA

  • „Muzikinė kaukė“: optimizmo užtaisas ir visa žvaigždžių alėja
  • „Muzikinė kaukė“: optimizmo užtaisas ir visa žvaigždžių alėja
  • „Muzikinė kaukė“: optimizmo užtaisas ir visa žvaigždžių alėja
  • „Muzikinė kaukė“: optimizmo užtaisas ir visa žvaigždžių alėja
BTV nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

AnI nuomonė.

Livija dar nieko,bet į Kavaliauskaite žiūėti ir klausytis baisu.Nejaugi neberanda kitų vedėjų kaip Kavaliauskaitė su savo spiegenčių balsu....

T

Uzkniso jau tos ju dainos ir sokiai visoki,taspats per ta pati,nejaugi televizija jau neturi ka rodyt.

Vega

Pritariu, Livijos ir Kavaliauskaitės žviegimai atima norą žiūrėti laidą. Kur prodiuserių ausys?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS