Negirdėtas J. Lennono įrašas parduodamas Danijos aukcione | kl.lt

NEGIRDĖTAS J. LENNONO ĮRAŠAS PARDUODAMAS DANIJOS AUKCIONE

Antradienį Kopenhagoje aukcione bus parduodama 1970 m. juosta, kurioje Johnas Lennonas dainuoja iki šiol negirdėtą dainą „Radio Peace“ ir reiškia nusivylimą savo įvaizdžiu Danijos moksleivių grupei.

33 minučių trukmės juosta buvo įrašyta 1970 m. sausio 5 d., kai buvęs „The Beatles“ narys su žmona Yoko Ono praleido žiemą atokiame Jutlandijos kampelyje Vakarų Danijoje.

Anuomet keturi berniukai, rašę savo vidurinės mokyklos laikraščiui, nepabūgo sniego audros, kad tik gautų savo dievuko interviu. Pokalbio temos buvo įvairios – nuo poros taikos kampanijos, „The Beatles“, J. Lennono plaukų ir nusivylimo savo, kaip „nuostabiojo ketverto“ nario, įvaizdžiu.

J. Lennonas ir jo žmona atvyko į Daniją 1969 m. išsiaiškinti Yoko Ono penkerių metų dukters Kyoko, gyvenusios su tėvu Šiaurės Jutlandijoje, ateities. Tada „The Beatles“ jau buvo įrašę paskutinį savo albumą „Abbey Road“ ir, nors tai dar nebuvo oficialu, grupė jau buvo išsiskyrusi.

Nors J.  Lennonas ir Yoko Ono pirmąją savaitę Danijoje praleido inkognito, spauda apie tai sužinojo, ir dainininkas surengė spaudos konferenciją.

Scanpix nuotr.

Likus keliems mėnesiams iki oficialaus „The Beatles“ iširimo, Karstenas Hojenas, dabar 68 metų vienas iš juostos savininkų, ir jo draugai įkalbėjo direktorių, kad leistų jiems praleisti pamoką ir pasikalbėti apie taiką ir muziką su dainininku.

K. Hojenas ir jo draugai sakė, kad nusprendė atsisveikinti su garso kasete, nes neįsivaizduoja, kaip galėtų ja pasidalinti su daugybe savo vaikų. „Būtume laimingi, jei susidomėtų muziejus, o gal pati  Yoko Ono?“ – sakė kultūros konsultantas.

Įrašas yra geros kokybės.

„Iš tikrųjų jie atlieka „Give Peace a Chance“, bet kitokie žodžiai“, – sakė pardavimą tvarkančio „Bruun Rasmussen“ aukciono prekės ženklo direktorė Alexa Bruun Rasmussen. Taip pat įrašyta neišleista daina „Radio Peace“, „nuoširdi“ ir „unikali“, sakė A. Bruun Rasmussen ir pridūrė, kad juosta bei nuotraukos gali kainuoti iki 40 tūkst. eurų.

Nors K. Hojenas savo vaikams ir anūkams yra smulkiai papasakojęs apie tą žiemos dieną, po pardavimo jam neliks nė pėdsako, nes savininkai nepadarė skaitmeninės įrašo kopijos.

GALERIJA

  • Negirdėtas J. Lennono įrašas parduodamas Danijos aukcione
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS