Pasislėpti nuo saulės ir žvilgsnių
Kartais taip erzina žvilgsnis, paslėptas po neperregimais stiklais, - nežinai, kur žmogus žiūri. Galbūt žavus priešingos lyties atstovas neatitraukia akių nuo jūsų, o galbūt tik nuobodžiaudamas stebi aplinką. Saulės akiniai trukdo ir flirtui paplūdimyje. Juk žvilgsniu tiek daug galima pasakyti! Vis dėlto pavasaris ir vasara, kai ant daugelio nosių nutūpia stilingi, užtamsinti saulės akiniai, bendravimui suteikia paslapties ir intrigos. Tiesa, kartais akį patraukęs gražuolis, nusiėmęs saulės akinius, nebeatrodo toks žavus, tačiau tokios jau žaidimo taisyklės.
Puošiasi įžymybės
Madingi saulės akiniai ne tik saugo akis, bet ir traukia žvilgsnius. Kiekviena moteris žino, kad madingi ir gerai parinkti akiniai gali visiškai pakeisti išvaizdą. O ir vyrai – viliotojai – supranta, kad užtamsinti stiklai ir rėmelių forma gali paversti jį ypatingu. Juk visi kino herojai, kurie buvo labiausiai kieti ar geidžiamiausi, bent keliose filmo scenose būtinai pasirodo akis paslėpę po saulės akiniais. O kiek įžymybių nuotraukų, kuriose jie akis slepia po užtamsintais stiklais, apskriejo viso pasaulio spaudą. Pavyzdžiui, ir dabar madingi „Aviator“ stiliaus akiniai atsirado dar 1937 metais, bet jau tada juos pamėgo nešioti dauguma muzikos, kino ir pramogų pasaulio garsenybių.
Linas Adomaitis dalyvaudamas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje rinkosi akinius iš naujausios šių metų kolekcijos, o filmuodamasis vaizdo klipe dėvėjo kitus, tačiau ne mažiau madingus saulės akinių rėmelius. Grupės „ŽAS“ vaikinai akinius taip pat keičia bent keturis kartus per metus ir prisipažįsta, kad koncertuose mato juos mėgdžiojančių jaunuolių.
Spalvų spektras
Kokybiški saulės akiniai pasižymi trimis savybėmis: madingu dizainu, tobulai parinkta rėmelių forma ir aukščiausios kokybės lęšiais.
Nustatyta, kad rožiniai, mėlyni ir geltoni lęšiai apsunkina spalvų suvokimą ir gali būti pavojingi vairuojant, tačiau geltoni lęšiai nuo pokario laikų buvo naudojami kaip gerinantys naktinį matymą, kontrastą ir stereomatymą. Tai buvo aiškinama trumpabangių spindulių nufiltravimu. Geltoni lęšiai turi du aiškius privalumus – pagerina reakcijos greitį ir duoda šviesumo efektą. Geltoni lęšiai buvo rekomenduojami žmonėms, daug būnantiems sniege. Su geltonais akiniais slidininkai geriau vertina sniego pėdsakų gylį. Taip yra dėl to, kad dangus skleidžia daugiau trumpabangius spindulius, kuriuos nufiltruoja geltoni lęšiai; akis tampa jautresnė šviesai.
Raudonos ir oranžinės spalvos lęšiai neturi jokio neigiamo poveikio. Tokių lęšių raudoni ir oranžiniai vaizdai pakelia žmogui nuotaiką. Idealios lęšių spalvos - ruda, žalia ir pilka, mat jos neiškreipia spalvų. Spalvų skyrimas su saulės lęšiais nulėmė JAV armijos standartą saulės akiniams –tik pilki lęšiai gali būti naudojami armijos pilotų akiniams. Pilki lęšiai mažiausiai iškraipo spalvų juslę ir pagerina ryškumą. Juodi ir rudi lęšiai - labiausiai paplitęs spalvų variantas, jie gerai sulaiko saulės spindulius ir nekenkia regėjimui.
Mada diktuoja
Šiemet populiarumo viršūnėje turėtų atsidurti balto plastiko rėmeliai, juodos ir baltos spalvų derinys. Madingi ir vienspalviai akinių rėmeliai su platokomis margomis ar kitos spalvos kojelėmis arba blizgančių akmenukų detalėmis. Stiklas gali veidrodiškai blizgėti arba būti kelių pereinamų atspalvių. Ypatingiems įvairovių mėgėjams skirti rėmeliai su magnetukais, tuomet galima kaitalioti tos pačios formos skirtingų spalvų stiklus.
Linardas Klešniekas, firmos „Luxottica“ atstovas Baltijos šalyse, „Vakarei“ teigė, kad ne taip paprasta pasakyti, kokie saulės akiniai bus madingiausi šiemet. Greta kolekcijos plastiko rėmeliais visuomet yra ir su metaliniais. Akiniai gali būti klasikinio bei sportinio stiliaus, vyriški, moteriški ir universalūs.
Vis dėlto šį sezoną vyrauja keturios pagrindinės saulės akinių stiliaus kryptys: sportinė, septintojo dešimtmečio, „glamour“ (žėrinti prabanga) ir kasdienė, kurios akiniai paprasti, todėl turėtų patikti nemėgstantiems būti dėmesio centre.
Stileivos turėtų neatsispirti 1960-ųjų stiliaus akiniams – ryškiais, masyviais plastmasiniais rėmais ir netradicinėmis formomis. „Glamour“ stiliaus akiniai – trapaus dizaino, lengvučiais spindinčiais metaliniais rėmais, puošti gausybe datalių ir brangakmenių ikrustacijas imituojančiomis stiklinėmis akutėmis.
Grožis - ne viskas
Saulės akiniai dėvimi ne tik dėl to, kad jie madingi ir gražūs. Svarbiausia, kaip jie apsaugo akis. Vasarą nuo saulės gerai apsaugo 65 - 75 proc. tamsinti lęšiai. Akinių rėmeliai turėtų būti dideli, kad ir pro šonus nepraleistų tiesioginės šviesos. Kai kuriomis natūraliomis sąlygomis žmogų pasiekia ne tik akims kenksmingi ultravioletiniai (UV) spinduliai, krentantys iš viršaus, bet ir atsispindėję nuo smėlio, vandens, kelio, sniego. Ypač tas pavojus padidėja saulėkaitoje, paplūdimyje, kalnuose, pajūryje. Smėlis papildomai atspindi ir padidina UV spindulių dozę 10 proc., vanduo - 20 proc., o sniegas - net 80 proc.
UV B spinduliai skatina kataraktos vystymąsi, o UV A - tinklainės pakenkimus. Pastebima, kad katarakta serga vis jaunesni žmonės. Jiems L.Klešniekas siūlytų rinktis žalsvai pilkos spalvos saulės akinių lęšius. Įsigyjant saulės akinius specializuotose parduotuvėse ir optikos salonuose, galima ne tik išsirinkti madingus rėmus, bet ir įsitikinti, ar lęšiai išties saugo akis nuo žalingo spinduliavimo.
Naujausi komentarai