A. Valinskas: kai kurie per daug gerai apie save galvoja | kl.lt

A. VALINSKAS: KAI KURIE PER DAUG GERAI APIE SAVE GALVOJA

"Jaunajai kartai labiausiai trūksta sveikos geros ambicijos, paremtos reiklumu sau, noru tobulėti, apsiskaitymu", – sako greitai LRT startuosiančio realybės šou "Aš – laidos vedėjas" šeimininkas Arūnas Valinskas. Televizijos senbuvis žino: vien tik grožio ir beribio pasitikėjimo savimi nepakaks, kad taptum televizijos žvaigžde.

Trūksta savikritikos

Didelio susidomėjimo sulaukusį realybės šou šiemet transliuos LRT televizija. Prieš trejus metus projektas pasirodė LRT PLIUS kanale, tada A.Valinskas užėmė komisijos nario kėdę.

"Kad šis projektas reikalingas, seniai aišku, nes viešojoje erdvėje jau seniai skamba visiškai nepagrįstų priekaištų: "Kiek galima žiūrėti į tuos pačius senus veidus ekrane?" Atrodo, kad mes viską užėmę ir nieko neįleidžiame. Prašau – dabar laisva. Šiais laikais yra labai daug galimybių, žmonės tikrai gali kurti asmeninius mažus televizijos projektėlius, pačiam nufilmavus telefonu ar draugo paprašius. Jeigu tik yra geras ir įdomus turinys, bet kuri televizija tave pakvies", – tikina A.Valinskas.

Dalyvių atrankoms prireikė net penkių turų, nes realybės šou dalyvauti panoro beveik 500 žmonių. "Kaip matyti iš šalies, kai kurie per daug gerai apie save galvoja ir įsivaizduoja, kad užteks tik jų fainumo ir gražumo, kad jie taptų televizijos laidų vedėjais. Deja, reikia labai daug darbo ir žinių. Patirtis ateina su metais, bet visų pirma reikia labai daug reikalauti iš savęs", – sako projekto vedėjas.

Jis tvirtina, kad "Aš – laidos vedėjas" tikrai nebus senų vedėjų atranka naujam projektui. "Mes kviečiame nežinomus veidus, kurie ateityje turėtų tapti žinomi. Mes tikimės, kad jie taps žinomi. Po daugybės muzikinių projektų turime labai daug talentingų žmonių, bet kažkaip nesugebame nieko nusiųsti į "Euroviziją", – dvejonės gaida mintį užbaigia A.Valinskas.

Nauju žvilgsniu

Laida žada daugybę užduočių – nuo dalyvių temų pasirinkimo iki siužetų ir reportažų rengimo. "Įdomu, kaip jiems seksis, bet taip pat labai tikiuosi įdomaus darbo ir duetu, kadangi komisijos pirmininkas bus Algis Ramanauskas-Greitai", – sako TV vilkas A.Valinskas.

Kai kurie per daug gerai apie save galvoja ir įsivaizduoja, kad užteks tik jų fainumo ir gražumo, kad jie taptų televizijos laidų vedėjais.

"Kiti du arba trys komisijos nariai keisis – kiekvieną kartą stengsimės kviesti naujų žmonių, kad nebūtų žaidimo "simpatijos–antipatijos". Mums reikia, kad komisija vertintų kaip dienai, vakarui ar laidai yra pasiruošęs kiekvienas konkursantas. Kuris iš jų sukuria geresnį siužetą, kuris yra geriau pasiruošęs, kuris geriau improvizuoja. Tie dalykai geriau matomi, kai renkasi ne tik profesionalai, kaip A.Greitai arba aš, bet ir tie žmonės, kurie gali pažvelgti į tai šviežia akimi", – įsitikinęs A.Valinskas.

Dalyviai dirbs kartu su mokytojais, kurie bus savotiški pagalbininkai, kuratoriai, padėsiantys savo patarimais, kaip galima geriau atlikti vieną ar kitą užduotį, įgyvendinti vieną ar kitą idėją. "Manau, kad su patyrusiais eterio žmonėmis konkursantai galės puikiausiai tobulėti", – neabejoja televizijos senbuvis.

Projekto nugalėtojas laimės tarptautinius Europos transliuotojų sąjungos mokymus televizijos profesionalams.

Įdirbis ir atsidavimas

Daugiau nei 30 metų televizijoje dirbantis A.Valinskas neskuba klijuoti etikečių ir įvardyti šiandienos Lietuvos televizijos ikonos vardo.

"Etikečių klijuojama labai daug: vieni yra šou verslo rykliai, kiti – televizijos žvaigždės, treti – scenos korifėjai, ketvirti – kokie nors mesijai. Paliksiu spręsti žiūrovams. Bet jei iš tikrųjų yra žvaigždžių ir korifėjų televizijoje, tai yra ne tie, kurie dirba 3–5 metus. Kai jie televizijoje praleis 25-erius metus, galės pasakyti: "Taip." Ko gero, vienas geriausių pavyzdžių yra Algimantas Čekuolis, nors jis dabar aktyviai televizijoje nebesirodo, bet jo ilgaamžiškumas ir profesionalumas gali būti pavyzdys jaunimui, įsivaizduojančiam, kad viską žino ir net Leniną gyvą matė", – pastebėjo jis.

Šiandien A.Valinskas ypač daug laiko praleidžia kartu su jaunąja karta, kadangi dėsto Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) ir ruošia profesionalių TV vedėjų kursą. Jis atviras – šiandien labiausiai pasigenda jaunų ir ambicingų žmonių. "Ambicija turi turėti pagrindą, nes tuščia ambicija nėra ambicija. Tai yra paprasčiausia tuštybė. To jaunajai kartai labiausiai ir trūksta: sveikos geros ambicijos, paremtos reiklumu sau, noru tobulėti, apsiskaitymu. Jei dabar didžioji dalis kažko nepadaro, kaltina tuos, kurie dirba, nes jie neva tai užėmę vietas ir nieko neįleidžia į televiziją. Bet kai jiems pasakai: "Ateikite, darykite", tada jie užsičiaupia, nes reikia nebezyzti, o eiti ir daryti. O kai reikia daryti, pasirodo, kad nėra taip lengva ateiti ir padaryti", – dalijasi dėstytojas.

"Šiais laikais, kai yra tiek daug galimybių, absoliuti dauguma jaunimo sėdi ir kažko laukia, užuot ėmę ir darę. Mūsų laikais, jei į televiziją įleisdavo, tai mes dėjome pastangas, nors visko būdavo... Šiais laikais tu jiems siūlai kažką daryti, o jie laukia, kada ateis geresnis rytojus. Patikėkite, per tuos daugiau nei 30 metų, kiek aš dirbu televizijoje, o 25-erius dirbu scenoje, pažįstu žmonių, kuriems, kaip ir man, virš 50 metų, o jie vis dar sėdi ir laukia to šviesaus rytojaus ir burba, kad jų niekas niekur neima. Tai aš ir sakau: jeigu jūs nieko nedarėte praeity ir nedarote dabarty, nenusipelnote ateities", – tiesiai rėžia A.Valinskas.

Pasak televizijos profesionalo, kuo toliau, tuo labiau tampame vartotojiška visuomene, o kai žmogus įpranta gauti tai, ką vartoja, nesistengia dėti pastangų, kad tai gautų. "Tu tiesiog įsivaizduoji, kad taip visą laiką bus gyvenime. Patikėkite, iš tiesų yra labai daug žmonių, kurie gana jauni, labai talentingi, bet per savo naivumą ir įsivaizdavimą pralaukia, kol ateina dar jaunesni negu jie, labiau motyvuoti, ir užima jų vietas. Jie patys tarpusavyje turi išsiaiškinti, o ne kaltinti senius. Tie seniai dirba, dirbs ir dar ilgai taip bus", – įsitikinęs A.Valinskas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Paf

Valinskui ir jojo bobai jau senokai reikejo i pencija iseiti ir negryzti!

grazina

Koks stogas pas ta chama greitai Tai didele geda ir nuosmukis lietuvoje.Sita nepraustaburni menko protelio susireiksminusi zmogeli neturetu leisti i eteri. Kam tai reikia ir naudinga?TIKRAI NE LIETUVOS KULTURAI.

zelemunčikas

Kad perdaug gerai apie save galvoja,pirmiausiai pasakyk savo bobai,ponas Arūnai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS