A. Bilotaitė tikisi migrantų apgręžimą įstatymu įteisinti iki balandžio vidurio | kl.lt

A. BILOTAITĖ TIKISI MIGRANTŲ APGRĘŽIMĄ ĮSTATYMU ĮTEISINTI IKI BALANDŽIO VIDURIO

Vidaus reikalų ministerijai siūlant iki balandžio vidurio pratęsti nepaprastąją padėtį, ministrė Agnė Bilotaitė tikisi, kad iki tol Seimui pavyks priimti įstatymą, leidžiantį apgręžti migrantus.

VRM trečiadienį pateikė siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje dar mėnesiui – iki balandžio 17 dienos imtinai.

„Aš labai tikiuosi, nes šitas klausimas yra labai svarbus ir labai svarbu turėti šitą įstatymą. Ir kalbant apie kontekstą, mūsų kolegos jau turi tokį įstatymą priėmę. Tai yra estai, suomiai, latviai buvo atvykę pas mus ir yra paprašę įstatymo projekto“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministrė.

Šiuo metu migrantų apgręžimas yra vykdomas vadovaujantis ministrės įsakymu. Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo migrantų apgręžimą pasienyje įteisinti įstatymo lygiu, tam įgyvendinti A. Bilotaitė Seimo pavasario sesijoje turėtų pristatyti įstatymo projektą.

Aš labai tikiuosi, nes šitas klausimas yra labai svarbus ir labai svarbu turėti šitą įstatymą.

Jame būtų įtvirtinta galimybė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir nepaprastosios padėties metu neįleisti į Lietuvą užsieniečių, ketinančių kirsti ar kirtusių valstybės sieną tam nenustatytose vietose arba tam nustatytose vietose, tačiau pažeidusių valstybės sienos kirtimo tvarką.

Pasienyje su Baltarusija jau vienuolika parų iš eilės nefiksuojant bandymų neteisėtai kirsti sieną ministrė pažymi, jog situacija nėra išsisprendusi.

„Didžiausia ataka yra į Lenkijos pusę. Jeigu pas mus yra nuliai prie Lenkijos sienos yra 120 atvejų per parą. Tai rodo, kad niekas nėra pasibaigę“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Kaip ir anksčiau, nepaprastoji padėtis ir toliau galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Kaliningrado sritimi, taip pat pasienio kontrolės punktuose, esančiuose ne pasienio ruožo teritorijoje.

Šiuo metu nepaprastoji padėtis galioja iki kovo 16 dienos imtinai.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

tik

geras seiminnkas 1 padaro darba ir nelaukia biurokratdulkiagalviu kada tie leis dirbt reikiama drba tai nebuk saikos vetoma ir metoma arba garbingaingai traukis nes cia ne bobu darbas===

Ei giltine

tai tu nusprendei bobutes prie sudaužyto rusų tanko Katedros aikštėj degančias kapų žvakutes 800 eurų baust? Labai gerai. Bobutės mažiau už tavo iškrypusią gaują balsuos:D)

vilija

isodinti ta" patriotine vista"i tanka ir visam laikui apgresti......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS