„Mes siūlysime, kad tai būtų koalicijos sutartyje papildyta, jog koalicija įsipareigoja šitą teisinį reguliavimą pakeisti ir labai aiškiai įvardinti, kad teisinės neliečiamybės arba imuniteto klausimas galioja tiktai Seimo nariui nuo priesaikos pradžios, jeigu jis kažką padaro, ir vertinimas yra tas – ar tai nėra susiję su politiniu persekiojimu“, – trečiadienį LR televizijai sakė S. Skvernelis.
„Visais kitais atvejais, kaip ir minėjau, koalicinėje sutartyje labai aiškiai pasakyta yra – Seimo valdančiosios koalicijos nariai turi atsisakyti patys šitos neliečiamybės, o Seimo priedermė, kaip minėjau, yra nustatyti, ar nėra politinio persekiojimo“, – teigė jis.
ELTA primena, kad antradienį Seime žlugus balsavimui dėl socdemo Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės, mat didžioji dalis valdančiųjų socialdemokratų ir „aušriečių“ nedalyvavo balsavime, Seimo pirmininkas S. Skvernelis pareiškė – buvo sulaužytas vienas iš koalicinės sutarties punktų.
„Sulaužytas esminis koalicinės sutarties punktas, rytoj turėsime partijos valdybą ir svarstysime, kaip reaguoti. Mes svarstysime, ką daryti“, – antradienį sakė jis, neatmesdamas, jog bus svarstoma palikti valdančiąją daugumą.
Centro-kairės koalicija savo sutartyje numatė, jog „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos (…)“. Tačiau A. Dudėnas pažeidė šį punktą ir tokios komisijos pasiprašė. Pastaroji siūlė Seimui leisti patraukti socialdemokratą baudžiamojon atsakomybėn.
Visgi, tam pritrūko vos poros balsų – už tai, kad būtų panaikinta į „čekiukų“ skandalą įsivėlusio A. Dudėno teisinė neliečiamybė, pasisakė tik 69 parlamentarai. Tam, jog būtų naikinamas Seimo nario imunitetas, reikia bent pusės – 71 Seimo nario balso
Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų, 16 valdančiajai daugumai priklausančios „Nemuno aušros“ atstovų, taip pat – 11 Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, 7 konservatoriai, 2 demokratai „Vardan Lietuvos“, po vieną liberalą bei Mišrios Seimo narių grupės narį.
(be temos)