ES ambasadorius: panašu, kad skrydžiai iš Irako į Minską atšaukiami ateinančioms 10 dienų | kl.lt

ES AMBASADORIUS: PANAŠU, KAD SKRYDŽIAI IŠ IRAKO Į MINSKĄ ATŠAUKIAMI ATEINANČIOMS 10 DIENŲ

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake Martinas Huthas (Martinas Hatas) sako, kad skrydžiai iš šios šalies į Minską ateinančioms dešimčiai dienų turėtų būti atšaukti, Lietuvai ir Bendrijai siekiant suardyti neteisėtos migracijos iš Baltarusijos kelią.

„Iš kelių šaltinių mus pasiekė tokia informacija, kad skrydžiai ateinančioms dešimčiai dienų yra atšaukiami. Atrodo, kad tai yra labai patikima informacija. Kiek suprantame, apie tai „Iraq Airways“ informavo visas šalies kelionių agentūras“, – BNS trečiadienio vakarą sakė Bendrijos diplomatas.

Jis pridūrė, kad oficialaus pranešimo apie tai iš Irako oro linijų dar nėra gavęs.

M. Huthas taip pat teigė, kad Irako vyriausybė antradienį suformavo komitetą, kuris aiškinsis galimą neteisėtą irakiečių migrantų gabenimą į Lietuvą per Baltarusiją.

Atrodo, kad tai yra labai patikima informacija. Kiek suprantame, apie tai „Iraq Airways“ informavo visas šalies kelionių agentūras.

Europos Sąjunga pastaruoju metu įsitraukė į derybas su Bagdadu, siekiant sugrąžinti neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusius irakiečius į kilmės šalį bei įtikinti Iraką sumažinti skrydžių apimtis į Minską.

Remiantis Minsko oro uosto ir „Iraqi Airways“ interneto svetainėse pateikta informacija, keleivinius skrydžius Irako oro linijos artimiausiu metu ketino vykdyti ne tik iš Bagdado, bet ir dar trijų miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

kauniete

Jau tas ES ambasadorius perkaito galvele tai lietuvai diktuoja storošinio statytinis tai baltarusijoje skrydžius reguliuoja gal bijo kad i es iš lietuvos musulmonai nesulystu

JONAS TO ANONIMAS

Ir iš kur tas idijotas analinis vis reiškiasi

kauniete TO KAUNIETIS TO ANONIMAS TO PILIETIS

TRYS IDIJOTAI DUODA INTERVIU GAL JAU RUOŠIASI KARUI UBAGĖLEI LANSBERGO SUSUKTAIS PROTELEIS VIŠTGAIDŽIAI
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS