G. Landsbergis: gynybos mokestis galėtų būti įvestas laikinai | kl.lt

G. LANDSBERGIS: GYNYBOS MOKESTIS GALĖTŲ BŪTI ĮVESTAS LAIKINAI

Gynybos mokestis galėtų būti įvestas laikinai, o jį sudarytų keli šaltiniai, sako valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Esu įsitikinęs, kad tą bendrą gynybos mokestį galėtume svartyti riboto galiojimo, jis galėtų turėti baigtį, todėl, kad didelė dalis pajamų, kurios reikalingos (gynybos – BNS) biudžetui, yra investicinio pobūdžio, su aiškiu kalendoriumi, kuriam pasibaigus galėtumėm grįžti prie kažkokios kitokios realybės“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Jis teigė, jog gynybos mokestį, įvardinant jį apibendrintai, galėtų sudaryti keli šaltiniai – skolintos lėšos bei pakelti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir pelno mokesčio tarifai.

„Mano asmenine nuomone, ieškant kompromiso reikėtų svarstyti apie bendrą finansavimo šaltinį, kurį apibendrintai būtų galima vadinti gynybos mokesčiu, kuris susidarytų iš kelių skirtingų šaltinių – taip pat ir iš skolintų lėšų ir papildomų įnašų į biudžetą, tai galėtų būti priedai prie PVM ir prie pelno mokesčio, manau, tai būtų bendras gynybos mokestis“, – kalbėjo konservatorių vadovas.

Politikai tariasi dėl papildomų lėšų gynybai, kad būtų galima finansuoti planus sukurti kariuomenės diviziją, priimti Vokietijos brigadą ir įvesti visuotinį šaukimą.

Šiuo metu finansavimas gynybai siekia 2,75 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tačiau šiemet baigs galioti prievolė bankams mokėti solidarumo įnašą, o įprastas biudžetinis gynybos finansavimas sudaro 2,52 proc. BVP.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad norint sukurti kariuomenės diviziją, priimti Vokietijos brigadą ir įvesti visuotinį šaukimą iki 2030 metų gynybai turėtų būti papildomai skiriama 0,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Vėliau papildomų asignavimų poreikis mažėtų.

Kaip galimi variantai svarstomas skolinimasis, trijų mokesčių – pridėtinės vertės, pelno, gyventojų pajamų – didinimas.

Vasarį BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa parodė, kad du iš dešimties Lietuvos gyventojų pritartų siūlymui patys mokėti gynybos mokestį, beveik 32 proc. nesutiktų, tačiau mano, kad didesnius mokesčius dėl gynybos finansavimo galėtų mokėti verslas. Dar 36 proc. apskritai nepritaria krašto apsaugos finansavimo didinimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Anonimas

Laikinai padidintas PVM jau seniai tapo nuolatiniu.

Erika

Laukiu rinkimų, gal tada baigsis tas nesąmonių muziejus

Lietuvis

Manęs nieks nepuola ir nesiruošia pulti, o jeigu ta liunzzzzbirbį puola tegul ir moka iš pavogtų milijonų tą mokestį
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS