G. Landsbergis: Kinijos spaudžiamos šalys turi siekti vieningo atsako į normų pažeidimus | kl.lt

G. LANDSBERGIS: KINIJOS SPAUDŽIAMOS ŠALYS TURI SIEKTI VIENINGO ATSAKO Į NORMŲ PAŽEIDIMUS

  • 6

Kinijos spaudimą patyrusios šalys turi siekti vieningo atsako į tarptautines normas pažeidžiantį elgesį, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Susitikimo išvakarėse su G7 pirmininkaujančios Japonijos užsienio reikalų ministru G. Landsbergis sutarė, kad Kinijos spaudimą patyrusioms šalims svarbu dalintis savo patirtimi ir siekti vieningo atsako į tarptautines normas pažeidžiantį elgesį“, – rašoma antradienį išplatintame pranešime.

Taip jis kalbėjo po susitikimo su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi (Jošimasa Hajašiu)

Šią savaitę Hirošimoje vyks G7 valstybių vadovų susitikimas, jame bus kalbama apie Lietuvos ir kitų šalių patirtis kovojant su Kinijos ekonominiu ir politiniu spaudimu.

Esame dėkingi Japonijai už principingą poziciją Rusijos atžvilgiu.

Ministrai taip pat aptarė ir kitą G7 susitikimo prioritetą – būtinybę stiprinti ilgalaikę paramą Ukrainos pergalei, sankcijų Rusijai stiprinimą.

„Esame dėkingi Japonijai už principingą poziciją Rusijos atžvilgiu. Turime toliau stiprinti sankcijas Rusijai – vertiname Japonijos tvirtą lyderystę G7. Neturime pavargti remiant Ukrainą – būtina teikti visokeriopą paramą iki Ukrainos pergalės“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak ministro, Lietuvą ir Japoniją vienija bendros vertybės, pagarba taisyklėmis grįstai tvarkai, žmogaus teisių principams, siekiai išsaugoti taiką ir saugumą regione ir pasaulyje.

Ministrai taip pat aptarė ir Vilniuje liepą vyksiančio NATO viršūnių susitikimo prioritetus. Anot ministro, būtina užtikrinti ilgalaikę paramą Ukrainai ir Vilniuje nubrėžti gaires jos euroatlantinei integracijai.

„Laukiame Japonijos ministro pirmininko Fumio Kishidos Lietuvoje, kad toliau stiprintume mūsų šalių strateginę partnerystę ir ją plėstume tokiose srityse, kaip energetinis saugumas ir bendradarbiavimas kovojant su kibernetinėmis grėsmėmis“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis susitikimo metu taip pat pakvietė Y. Hayashi atvykti į Vilnių.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis.

GALERIJA

  • G. Landsbergis: Kinijos spaudžiamos šalys turi siekti vieningo atsako į normų pažeidimus
  • G. Landsbergis: Kinijos spaudžiamos šalys turi siekti vieningo atsako į normų pažeidimus
URM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Romas

JAV mokslininkai prieš kokius 60 metų išanalizavo ir patarė (kuriems spaudžia šmegenis) brendimo laikotarpyje anon-(immams) izuotis ..., kurie nesidomi, ne skaito ir apskritai lieka kokono būtyje ...

Šiaip

Užsienio reikalų ministerija atsakinga už eksporto skatinimą, investicijų pritraukimą, diplomatai pirmiausia užsiima prekybos ryšių stiprinimu. Ką pridarė šitas? Jam tikriausia amžinas nepilnavertiškumo kompleksas, žmona įvažiavusi iš rytinių teritorijų ir su Lietuva nieko bendro neturi iš viso, vaikai jo visi defektyvūs, netinkantys nei bet kokiam lavinimui, nei veikloms, dirbti ir kurti nieko negalės, liks amžinasis pacientais. Tai vargšelis ir radosi, blaškosi, juk ir jis nori būti kaip visi žmonės, žmoną normalią turėti, vaikų sveikų, o jam tai nepasiekiama. Todėl ir jo visi veiksmai neadekvatus, kalba vien kliedesius jis. Tai nuomonė.

Anonimas

Šlykštynė šitas su savo šaika kiek kartų spaude VENGRIJĄ ,KAD TAPTŲ UKRAINA....KIEK KARTŲ išsityčiota iš žmonių ,prezidento... KAIP SEIME ATSIDŪRĖ NEVISPROTIS ŠURAJEVAS-- protiškai sveikas taip nesielgtų net smurginėje-- laužyno užeigoje
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS