G. Nausėda: ES lyderiai turės nuodugniai įvertinti santykius su Rusija | kl.lt

G. NAUSĖDA: ES LYDERIAI TURĖS NUODUGNIAI ĮVERTINTI SANTYKIUS SU RUSIJA

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį griežtai pasmerkė ES šalių diplomatų išsiuntimą iš Maskvos ir pareiškė, kad Bendrijos lyderiai per artėjantį Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą turės nuodugniai įvertinti santykius su Rusija.

„Griežtai smerkiu ES (Lenkijos, Švedijos, Vokietijos) diplomatų išsiuntimą iš Maskvos ir Kremliaus brutalumą prieš politinius oponentus. Aišku, kad po ES pasiuntinio vizito mes turėsime per artėjantį Europos Vadovų Tarybos susitikimą nuodugniai įvertinti santykius su Rusija“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė G. Nausėda.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau penktadienį, Maskvoje viešint ES diplomatijos vadovui Josepui Borrelliui, paskelbė, kad išsiunčia iš šalies diplomatus iš Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos neva dėl dalyvavimo nesankcionuotose demonstracijose, skirtose palaikyti suimtą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.

Tokio žingsnio šalis ėmėsi per pirmą oficialų ES diplomatijos vadovo vizitą į Rusiją nuo 2017 m.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas penktadienį pabrėžė, kad diplomatų išsiuntimas „nėra niekaip pateisinamas“ ir dar labiau kenkia Rusijos santykiams su Europa.

„Jei Rusijos Federacija nepergalvos šio žingsnio, į jį neliks neatsakyta“, – sakė ministras.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

je

Rusija jau ivertino...dabar aurosajuzo eile...

Durnusėlis

nesuvokia kas bus kai Briuselis nebešers, ar suvokia. Giedos tautos giesmę ir gerovės valstybę girs Sibire.

pastebėjimas

> jo Demencini jau 120 šablonų jau išplatinai, užsidirbai dolerį alui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS