G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą aplankyti karių | kl.lt

G. NAUSĖDA IR E. MACRONAS ATVYKO Į RUKLĄ APLANKYTI KARIŲ

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) antradienio pavakarę atvyko į Ruklą susitikti su NATO bataliono kovinės grupės vadovybe ir joje tarnaujančiais prancūzų kariais.

Atvykęs į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, E. Macronas kartu su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda pasisveikino su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, šalia stovinčiais Lietuvos kariais, prancūzų delegacijos atstovais, iš įvykio vietos pranešė BNS korespondentas.

Vėliau Prancūzijos vadovas kartu su Lietuvos prezidentu pasisveikino su rikiuotėje stovinčiais Prancūzijos ir Lietuvos kariais.

Aikštėje taip pat buvo išrikiuoti keli prancūzų kovinės technikos vienetai.

Netrukus po oficialios priėmimo ceremonijos Prancūzijos vadovas išėjo pasikalbėti su kariais akis į akį už uždarų durų.

Prancūzų kariai: didelė garbė sutikti prezidentą

Rukloje tarnaujanti 36-ejų prancūzų karė, leitenantė Lora sako, kad E. Macroną sutikti yra didelė garbė.

„Didelė garbė kiekvienam vyrui ir kiekvienai moteriai, tarnaujančiai kovinėje grupėje. Tai kažkas, ko nedarome labai dažnai, todėl didelė garbė jį sutikti čia, kur taip sunkiai dirbame“, – BNS sakė prancūzų karė.

„Aš labai dėl to džiaugiuosi“, – pridūrė ji.

Prancūzų karė į Lietuvą atvyko rugpjūtį ir bus čia trumpiau nei kiti prancūzų kariai – tris mėnesius, tačiau, anot moters, laikas Lietuvoje – ypatingas.

„Myliu jūsų šalį, nors ir negaliu dažnai daryti to, ką norėčiau, tačiau iš to, ką mačiau, galiu pasakyti, kad jūsų šalis labai graži, maistas – nuostabus ir žmonės taip pat yra fantastiški“, – teigė leitenantė Lora.

33-ejų seržantas majoras Abdulas – prezidentą E. Macroną sutiks pirmą kartą, nors Lietuvoje – ne pirmoji jo misijų stotelė, karys anksčiau tarnavo Vokietijoje, Belgijoje, Graikijoje ir Libane.

„Tai bus didelis malonumas mums (...) Tai bus pirmas kartas“, – žurnalistams sakė prancūzų karys.

Jis Lietuvoje praleis visą rotacijos laiką ir teigė esantis pasiruošęs lietuviškai žiemai.

„Oras – puikus, esame pasiruošę žiemai. Dirbu vadavietėje sistemų administratoriumi, pratybose nedalyvauju“, – kalbėjo jis.

Dėl saugumo prancūzų kariai negali atskleisti savo pavardžių.

NATO bataliono kovinėje grupėje šiuo metu tarnauja 300 prancūzų karių, jie į Lietuvą pusės metų rotacijai atvyko šių metų liepą.

Jie atsivežę penkis tankus „Leclerk“ ir 15 pėstininkų kovos mašinų „VBCI“.

Jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas

Tai jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas, kuris prisijungė prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupių Lietuvoje ir Estijoje veiklos. Pastarąjį kartą savo karius kovinei grupei Lietuvoje Prancūzija buvo atsiuntusi 2018 metais.

Nuo 2017 m. pradžios Lietuvoje veikiančią NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro daugiau nei 1200 karių. Jai vadovauja Vokietija, o karius kovinei grupei taip pat yra skyrę Nyderlandai, Norvegija, Čekijos Respublika, Belgija, Islandija ir Liuksemburgas.

Lietuva ir Prancūzija bendradarbiauja gynybos srityje

Kaip skelbia KAM, šalys intensyviai bendradarbiauja įvairiais formatais: per NATO, Europos Sąjungą, dvišalio ir bendradarbiavimo pagrindu, kitais būdais. Prancūzija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių. Šią misiją šalis vykdė jau aštuonis kartus: penkis kartus – iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose, dukart – iš Estijos, vieną – iš Lenkijos.

Šalys bendradarbiauja tarptautinių operacijų kontekste, kur vienas geriausių Lietuvos bendradarbiavimo su Prancūzija karinių operacijų srityje pavyzdžių – Lietuvos indėlis į Prancūzijos nacionalinę operaciją „Sangaris“ Centrinėje Afrikos Respublikoje. Kaip konkrečią Lietuvos paramą Prancūzijai galima laikyti Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose Malyje (EUTM Mali) ir Centrinėje Afrikos Respublikoje (EUTM RCA), taip pat – Jungtinių Tautų operacijoje Malyje MINUSMA.

Palaikant strateginį dialogą vyksta Lietuvos ir Prancūzijos gynybos ministerijų ir kariuomenių pareigūnų susitikimai, rengiami Prancūzijos ir Baltijos šalių seminarai gynybos srityje.

Taip pat plėtojamas karinis bendradarbiavimas per dvišales ir daugiašales karines pratybas. Ypač aktyvus bendradarbiavimas vyksta karinio rengimo srityje – Lietuvos karininkai siunčiami mokytis į Prancūzijos karines mokymo įstaigas, rengiami manai tarp Lietuvos ir Prancūzijos karo akademijų ir mokslinių tyrimų centrų.

 

Į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas E. Macronas

URM, M.Morkevičiaus/ELTOS, I.Gelūno/Fotobanko, R.Dačkaus/Prezidentūros nuotr.

GALERIJA

  • G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą aplankyti karių
  • G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą aplankyti karių
  • G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą aplankyti karių
  • G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą aplankyti karių
R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kroksul

piso i kerza skersa ir pa damam

Taip

Net juokinga ,tiek nusižeminimą makaronui tai viena o antra ko jis atvažiavo pasijuokti iš juokdario ar kažką tokio pranešti idijotui

TAIKDARYS.

KLOUNAI
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS