G. Nausėda kritikuoja E. Macrono pareiškimą apie NATO „smegenų mirtį“ | kl.lt

G. NAUSĖDA KRITIKUOJA E. MACRONO PAREIŠKIMĄ APIE NATO „SMEGENŲ MIRTĮ“

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį sukritikavo Prancūzijos vadovo Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) pastabas apie NATO „smegenų mirtį“, ir pabrėžė, kad aljansas neturi kelti abejonių pasiryžimu gintis nuo išorės pavojų.

Prezidento teigimu, NATO išlieka svarbiausiu instrumentu gintis nuo išorės pavojų, todėl būtų visiškai nepriimtina kurti naujus institutus aljansui pakeisti.

„Kalbėti, kad NATO ištiko smegenų mirtis būtent šiuo metu, kai sprendžiame principinius NATO klausimus ir kai kalbame apie tai, kad NATO partneriai turi labiau prisidėti prie paties NATO gyvybingumo, – tai bent patys ir nedarykime taip, kad NATO silpnėtų“, – Lietuvos žurnalistams Romoje sakė G. Nausėda.

https://lnk.lt/program/10267/lnk-zinios?fbclid=IwAR3Fm12ghAQcytmBHsSaKmVDbiGGc73eGqyp6n10-RGdBpYgEUH1rwhhFTg

„Mano nuomone, NATO lieka absoliučiai svarbiausias instrumentas mūsų gintis nuo išorės pavojų ir mes niekam išorėje neturėtume sukelti nė menkiausios abejonės, kad taip ir bus ateityje, kad nebus kuriami dirbtiniai institutai, instrumentai, kurių tikslas būtų konkuruoti su NATO arba pakeisti NATO. Tai yra visiškai nepriimtina žvelgiant mano požiūriu“, – pridūrė prezidentas.

G. Nausėda sakė, kad didelio dėmesio sulaukusį E. Macrono interviu savaitraščiui „The Economist“ aptarė susitikime su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu.

Mano nuomone, NATO lieka absoliučiai svarbiausias instrumentas mūsų gintis nuo išorės pavojų ir mes niekam išorėje neturėtume sukelti nė menkiausios abejonės.

„Buvo paklausta, ką aš manau apie naujausią Macrono pareiškimą dėl NATO. Negalėjau pasakyti, kad šitoks pareiškimas mus labai nudžiugino“– teigė jis.

G. Nausėda sakė, kad su sekretoriumi taip pat kalbėjosi apie Rusiją ir Baltarusijos „pastangas atsispirti Rusijos spaudimui ir išlaikyti tam tikrą dalį savo nepriklausomybės“.

Prezidento pasisakymo vaizdo įrašą paskelbė naujienų portalas delfi.lt.

E. Macronas ketvirtadienį paskelbtame interviu pareiškė manąs, kad NATO yra ištikusi „smegenų mirtis“ ir skundėsi dėl nepakankamo Europos ir JAV planų koordinavimo.

„Tai, ką šiuo metu patiriame, yra NATO smegenų mirtis“, – sakė E. Macronas.

„Nėra apskritai jokio koordinavimo priimant strateginius sprendimus tarp Jungtinių Valstijų ir NATO sąjungininkių. Jokio. Taip pat vyksta kitos NATO sąjungininkės – Turkijos – nekoordinuoti agresyvūs veiksmai teritorijoje, kur yra ant kortos pastatyti mūsų interesai“, – pridūrė Prancūzijos lyderis.

„Nėra jokio NATO planavimo, jokio koordinavimo. Net nededama jokių pastangų šalinti konfliktus“, – teigė E. Macronas.

„Turime iš naujo įvertinti, kas iš tikrųjų yra NATO, atsižvelgdami į Jungtinių Valstijų įsipareigojimus, – perspėjo jis. – Mano nuomone, Europa pajėgi gintis pati.“

E. Macrono teigimu, Europa galėtų tai pasiekti, jei žemynas „greičiau didins europiečių gynybos pajėgumą“.

Prancūzijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad būtina siekti suartėjimo su Maskva.

„Mums reikia vėl pradėti strateginį dialogą su Rusija, nebūti naiviems, o tam prireiks laiko“, – kalbėjo E. Macronas.

Prancūzijos lyderis sakė, kad NATO neperžiūrėjo savo ateities praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio pradžioje po Sovietų Sąjungos griūties, todėl tebeegzistuoja „neartikuliuota prielaida, kad Rusija tebėra priešė“.

GALERIJA

  • G. Nausėda kritikuoja E. Macrono pareiškimą apie NATO „smegenų mirtį“
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Kęstas

Kiek kainuoja mums propagandinis laivas? Taip jau sutapo, kad kai konservai išsinuomavo tą dujų laivą, pasaulinės dujų kainos krito. Dabar konservai sako, kad laivas buvo gera idėja, nes juk dujos atpigo. Realiai, laivas buvo bloga idėja, nes dujos atpigo ne dėl jo. O pats laivas mums brangiai kainuoja. "„Lietuva norėtų tos bendros rinkos, bet norėtų, kad latviai ir estai kažkiek už tą mūsų laivą irgi apmokėtų, nes dabar laivo išlaikymas, baigiantis pasiekti 100 mln. eurų per metus, yra ant Lietuvos vartotojų pečių. Tai nežinau, kaip tą pavyks sutarti“, – kalbėjo Energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas." Nepavyks. Latviai ir estai nedurni. Jie pirks pigią baltarusių elektrą, o už durnių laivą niekad nemokės. Konservai sėdi patenkinti Seime ir virškina otkatus (taip jų kalba vadinasi kyšiai už to laivo išsinuomavimą). O mes vargstam su tuo jų laivu... Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

senjoras

gal Macronuiant smegenų kas užplaukė? ne dyvas turint tokią seną baisią ...

Makas

Po kadencijos, gazpromas gal jam darba pasiule, kad eme NATO laidoti?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS