G. Nausėda liūdi dėl Britanijos pasitraukimo iš ES | kl.lt

G. NAUSĖDA LIŪDI DĖL BRITANIJOS PASITRAUKIMO IŠ ES

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad liūdi matydamas Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), bet tikisi išsaugoti artimus ryšius.

„Liūdna matyti Jungtinę Karalystę traukiantis iš ES, bet tikiuosi, kad liksime artimiausi draugai ir sąjungininkai“, – tviteryje penktadienį parašė G. Nausėda.

„Esame pasirengę sukurti naują ambicingą partnerystę ir sustiprinti mūsų bendradarbiavimą gynybos, saugumo, tyrimų, prekybos ir inovacijų klausimais“, – pridūrė jis.

Jungtinė Karalystė penktadienį paliks ES po daugiau nei keturis dešimtmečius trukusios ekonominės, politinės ir teisinės integracijos.

Mažiausiai iki 2020 metų pabaigos santykiai tarp Britanijos ir ES nesikeis dėl pereinamojo laikotarpio, per kurį tikimasi suderėti dėl būsimos partnerystės sąlygų.

Lietuva būsimosiose derybose daug dėmesio žada skirti Britanijoje gyvenančių šalies piliečių teisėms užtikrinti.

Naujausiais Jungtinės Karalystės vyriausybės duomenimis, šiuo metu apie 140 tūkst. lietuvių suteiktas nuolatinio gyventojo statusas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Litas

man didzausia svente,gal grysiu i durniu laiva.

...

Na, britai neprapuls, ir net Škotijos pasitraukimas jų neišgąsdins. Bet po Katalonijos atsiskyrimo... KADA pradėsim kalbėt apie LITXIT?..

Su

Tais barbarais viskas aišku Įdomiau bus kai sužinosime kas bus Next
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS