G. Skaistė siūlo galutinai suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę ERPB | kl.lt

G. SKAISTĖ SIŪLO GALUTINAI SUSPENDUOTI RUSIJOS IR BALTARUSIJOS NARYSTĘ ERPB

  • 0

Nepaisant, kad prasidėjus karui Ukrainoje  Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) sustabdė visą veiklą agresorėse Rusijoje ir Baltarusijoje, įskaitant lėšų išmokėjimą projektams, būtina žengti kitą žingsnį – neribotam laikui suspenduoti šių šalių narystę banke, pareiškė Lietuvos finansų ministrė.

„Turime padaryti viską, kad agresorės būtų sustabdytos, o pagalba Ukrainai būtų greita, efektyvi ir plataus spektro. Dar viena iš papildomų sankcionuojančių priemonių Rusijai ir Baltarusijai galėtų būti jų narystės banke suspendavimas. Tai privalome padaryti“, – pranešime teigė Gintarė Skaistė, dalyvavusi ERPB metinio susitikimo plenarinėje sesijoje, skirtoje karo Ukrainoje poveikiui ERPB šalims ir banko atsakui.

Ministrė pridūrė, jog kiekviena Rusijos agresijos diena Ukrainoje atneša papildomų nuostolių, todėl paramos greitis tampa esminiu klausimu. Būtina kuo skubiau sutelkti lėšas Ukrainai tiek trumpalaikiams poreikiams, tiek šalies atstatymui.

Plenarinės sesijos metu taip pat svarstytas strateginis ilgalaikis tikslas – ERPB veiklos plėtra į Afriką ir Iraką.

„Pritariame principinei banko veiklos plėtrą apibrėžiančiai rezoliucijai, tačiau ir toliau skatiname ERPB ieškoti priemonių padėti Ukrainai ir kitoms paveiktoms šalims – tai yra svarbiausias prioritetas“, – sakė G. Skaistė.

Gairės: karas Ukrainoje, Rusija, Gintarė Skaistė, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS