Įvertino G. Landsbergio politiką Kinijos atžvilgiu: vieną dieną – „drakono žudikas“, kitą – draugas | kl.lt

ĮVERTINO G. LANDSBERGIO POLITIKĄ KINIJOS ATŽVILGIU: VIENĄ DIENĄ – „DRAKONO ŽUDIKAS“, KITĄ – DRAUGAS

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės neįtikino valdančiųjų argumentai dėl pastarųjų sprendimų Kinijos bei Taivano atžvilgiu. „Socdemų“ lyderė akcentuoja, kad dešinieji vykdo nenuoseklią ir chaotišką užsienio politiką.

„Viskas per trumpą laiką gali apvirsti net 180 laipsnių kampu. Galime patirti nuostolius, juos neigti, po to viską taisyti. Ko gero, būna ir taip, kad vieną dieną jis (Gabrielius Landsbergis – ELTA) – drakono žudikas, o kitą dieną jau – drakono draugas“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė pabrėžė, kad Lietuvos diplomatijos vadovo sprendimas nesusitikti su pastarąją savaitę Lietuvoje viešėjusiu Taivano užsienio reikalų ministru Josephu Wu demonstruoja, kad G. Landsbergio vykdoma užsienio politika yra chaotiška.

„G. Landsbergio atsisakymas susitikti su Taivano užsienio reikalų ministru ir jo pareiškimai, kad vyksta pokalbiai su Kinija dėl dviejų šalių mūsų santykių normalizavimo, tiesą sakant, dar kartą parodė, kad Landsbergis mūsų užsienio politiką vykdo chaotiškai, stichiškai, nėra tokio strateginio matymo ir modeliavimo, kas yra svarbu užsienio politikoje, nėra jokio nuoseklumo“, – sakė socialdemokratų lyderė.

V. Blinkevičiūtė taip pat akcentuoja, kad G. Landsbergio išsišokimai užsienio politikoje atneša tik nuostolius.

Viskas per trumpą laiką gali apvirsti net 180 laipsnių kampu. Galime patirti nuostolius, juos neigti, po to viską taisyti.

„G. Landsbergio vykdoma užsienio politika dažnai yra paremta jo asmeninėmis ambicijomis, emocijomis. Ir ne visada įvertinamos tam tikros rizikos ir jų valdymas. Ir iš tikrųjų tai nėra gerai“, – taip pat akcentavo politikė.

„Susidaro toks įspūdis, kad konservatoriai kalba apie vertybinę užsienio politiką, bet realiai jie patys renkasi, kada, kokias vertybes pritaikyti“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje vėl diskutuota dėl santykių su Kinija ir Taivanu. Diskusijos kilo į Lietuvą atvykus Taivano užsienio reikalų ministrui J. Wu. G. Landsbergis su Taivano ministru oficialiai nesusitiko, o žurnalistams komentuodamas situaciją užsiminė apie pokalbius su Pekinu dėl santykių normalizavimo. Tokie ministro sprendimai opozicijos ir dalies apžvalgininkų sukritikuoti ir įvertinti kaip užsienio politikos nenuoseklumo pavyzdžiai.

ELTA primena, kad Lietuvai leidus Vilniuje veikti taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. 2021 m. pabaigoje Pekinas pritaikė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas. Be to, Kinijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pakeitė diplomatinių santykių su Lietuva lygį – nuo ambasadoriaus iki laikinojo reikalų patikėtinio.

Įtampos dvišaliuose santykiuose tvyrojo ir anksčiau – po to, kai Lietuva pasitraukė iš „17+1“ bendradarbiavimo formato su Kinija. Tuomet šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragino Lietuvos pavyzdžiu sekti ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Visgi, Vilniaus pavyzdžiu pasekė tik kaimyninės Estija ir Latvija.

Spalio pabaigoje Taivane lankėsi ir verslo misijai vadovavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Apie braškančią koaliciją: I. Šimonytei nepavyksta sutelkti partnerių konstruktyviam darbui

V. Blinkevičiūtė sako, kad pastaruoju metu matomi koalicijos partnerių nesutarimai yra nesikalbėjimo ir lyderystės Seimo daugumoje trūkumo pasekmė. Anot jos, atsakomybė dėl to tenka premjerei Ingridai Šimonytei, kuri negeba sutelkti koalicijos partnerių bendram darbui. Visgi politikė nesiima spėlioti, kaip dėl likimo koalicijoje apsispręs pastaruoju metu nepasitenkinimą partneriais demonstruojantys „laisviečiai“.

„Koalicija yra braškanti. (...) Man rodos, kad ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei nepavyksta sutelkti koalicijos partnerių bendram, nuosekliam ir konstruktyviam darbui“, – „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Tai, ką matome – dėl biudžeto svarstymo atidėjimo, kad už tai balsavo pora „laisviečių“, tos viešos rietynės, peštynės ir kiti „laisviečių“ išsišokimai – tai jau yra pasekmės nesikalbėjimo, dialogo ir lyderystės nebuvimo valdančiojoje daugumoje“, – sakė socialdemokratų lyderė.

V. Blinkevičiūtės teigimu, nenuoseklūs I. Šimonytės ir konservatorių veiksmai atsiliepia ir darbui koalicijoje.

Tokie kūlvirsčiai politikoje nepasiteisina, nes jie nebuvo derinti su niekuo ir dažnai primena vaikų darželį.

„Kada premjerė praneša, kad atsistatydins po NATO, po to kažkaip apie tai pamiršta, sako, kad pasikarščiavo – tai nėra gerai. (...) Tokie kūlvirsčiai politikoje nepasiteisina, nes jie nebuvo derinti su niekuo (...) ir dažnai primena vaikų darželį“, – pažymėjo socialdemokratė.

„Vertinant koalicijos darbo dinamiką – reikalai su pagreičiu ritasi žemyn“, – tikino V. Blinkevičiūtė.

Ir nors politikė koalicijos likimo nesiima spėlioti, ji laikosi pozicijos, kad garsiai koalicijos partneriais besipiktinanti Laisvės partija tai daro siekdama atkreipti dėmesį į savo prieš rinkimus.

„Nežinau kaip jie pasielgs. Reikėtų jų klausti (...) Trenkti durimis likus mėnesiui ar dviem – čia grynai dėl rinkimų viskas vyksta“, – sakė politikė.

„Valdančioji koalicija dirba jau trejus metus, bet kažkaip „laisviečiai“ atsibudo tik dabar, artėjant rinkimams. (...) Jų oponavimas primena ne nuoširdų rūpestį, bet desperaciją priminti apie save“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad antradienį iš Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas pirmasis 2024 m. valstybės biudžeto svarstymas. Siūlymas išbraukti biudžeto svarstymą iš antradienio darbotvarkės buvo priimtas opozicijos frakcijų atstovų ir dviejų „laisviečių”, Ievos Pakarklytės ir Tomo Vytauto Raskevičiaus dėka. Jeigu minėti du parlamentarai būtų balsavę prieš arba susilaikę, tuomet dėl siūlymo būtų reikėję perbalsuoti.

Politologų vertinimu, po tokio koalicijos partnerių ėjimo kyla vis daugiau klausimų dėl valdančiosios koalicijos tvirtumo.

Kiek anksčiau šį rudenį naujienų portalas delfi.lt paviešino Laisvės partijos valdybos veiksmų planą, kuriame kalbama apie galimybę blokuoti kai kurias konservatorių iniciatyvas, jei šie ir toliau nerodys pakankamai pastangų įkalbėti abejojančius partiečius balsuoti už civilinę sąjungą.

Įtampos tarp koalicijos partnerių išryškėjo ir prieš porą savaičių vykusiame Vyriausybės pasitarime. Aptariant Europos Komisijos (EK) sprendimą dėl „Naujosios kartos Lietuvos“ plano keitimo ir papildymų, nebuvo išvengta premjerės I. Šimonytės ir ministrės A. Armonaitės apsižodžiavimo.

Tuo metu antradienį Seimui atmetus siūlymą atsisakyti įstatymo nuostatos, pagal kurią informacija apie tos pačios lyties asmenų santykius priskiriama prie žalingos nepilnamečiams, „laisvietis“ T. V. Raskevičius surengė pilietinio nepaklusnumo akciją ir konstatavo, kad Vyriausybė nebeturi šios parlamento daugumos pasitikėjimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

Jo,runkeliams blogai,

visais atvejais .Tai ir įrodo jų debilišką,destrukcinę egzistenciją .

Storulė

Komunistams vis neitiksi.Pykstasi su kinais-blogai.Taikstosi-vėl blogai

Zinatys

Galimai kaip “dedule” pasakys, gaves nurodyma is lubiankes?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS