G. Landsbergis apie būsimus savivaldos rinkimus: yra erdvės pasirodyti stipriai | kl.lt

G. LANDSBERGIS APIE BŪSIMUS SAVIVALDOS RINKIMUS: YRA ERDVĖS PASIRODYTI STIPRIAI

Būsimi savivaldos ir kiti rinkimai bus nuspalvinti karo Ukrainoje spalvomis, teigia užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Turbūt akivaizdu, kad būsimi rinkimai į savivaldą, greičiausiai ir kiti, kurie vyks vėliau – dar po metų, bus nuspalvinti tomis geopolitinės realijos, kuri vyksta taip netoli mūsų ir diktuoja dalį politinės darbotvarkės, lemia sprendimus ir požiūrį į politiką, spalvomis“, – teigė G. Landsbergis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba sekmadienį priėmė deklaraciją, kuria pabrėžė visapusišką palaikymą Ukrainai.

Dokumente Rusija įvardinama kaip didžiausia grėsmė Europos saugumui, o Ukrainos pergalė kare, kaip teigiama, „atvertų galimybes demokratinėms permainoms ir pačioje Rusijoje“.

Šiandien mes esame užstrigę. Dėl šeštojo paketo derybos vyksta jau mėnesį. Mes turime aiškius veto, mes siunčiame nesuvokiamus pinigus Rusijai už dujas ir naftą.

Deklaracijoje taip pat teigiama, kad Vakarai turi „ženkliai didinti sunkiosios ginkluotės tiekimą Ukrainai, o sankcijomis turi būti užtikrintas Europos Sąjungos „išsivadavimas nuo rusiškos energetinės priklausomybės“.

Pasak G. Landsbergio, derybos dėl 6-ojo sankcijų paketo Rusijai kol kas yra užstrigusios.

„Šiandien mes esame užstrigę. Dėl šeštojo paketo derybos vyksta jau mėnesį. Mes turime aiškius veto, mes siunčiame nesuvokiamus pinigus Rusijai už dujas ir naftą“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

Mato erdvės pasirodyti stipriai

Konservatorių lyderis G. Landsbergis sako matantis erdvės pasirodyti stipriai kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, tačiau konkrečiai, ką laikytų pergale juose, neatskleidžia.

„Matau erdvės pasirodyti stipriai. Sutelkti rinkėjus, kai kur – neprarasti rinkėjų, nes vyksta persigrupavimas“, – sekmadienį žurnalistams po partijos tarybos posėdžio sakė G. Landsbergis.

Jo teigimu, „bent jau trijuose didžiuosiuose miestuose“ laukiami pokyčiai, čia yra terpė stipriai pasirodyti dešiniosioms partijoms.

Taip pat partijos pirmininkas akcentuoja, kad svarbu ir nepralaimėti ten, kur šiuo metu dirba konservatorių merai.

Matau erdvės pasirodyti stipriai. Sutelkti rinkėjus, kai kur – neprarasti rinkėjų, nes vyksta persigrupavimas.

„Norisi nepralaimėti ten, kur turime savo merus“, –  teigė partijos lyderis.

Jo teigimu, šiuo metu politinis laukas yra „restruktūrizacijos etape“ dėl Ukrainoje vykstančio karo, krizių, todėl dar „sunku pasakyti, kaip jis atrodys“ prieš pat rinkimus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis sako, kad kol kas būsimi kandidatai į merus nėra aiškūs, tačiau partijos taryba nusprendė, kad jie turėtų būti patvirtinti iki rugsėjo 30 dienos.

Pasak G. Landsbergio, merų postų svarsto siekti ir dalis konservatorių Seime.

„Svarstymų yra iš pačių žmonių, bet nebūtinai kalbama apie didžiuosius miestus“, – kalbėjo G. Landsbergis.

TS-LKD Seime turi didžiausią frakciją, jai priklauso 50 parlamentarų.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų kovą.

Rašyti komentarą
Komentarai (172)

...

Su minedu i partija tegul eina

Kaunietis

Būtų mano valia,tai šitą "fruktą" varyčiau gatvių šluoti,o ne kalbėti "bendrom frazėm"!

H

Užsimanė kiaulė bananų . Taip galima sakyti apie konservastus ir savivaldos rinkimus . Tų jau Seime per daug , kaip ir jų kompanijos
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS