A. Kubilius apie ministrų kompetencijas: ne ministro mokslinis laipsnis lemia rezultatus | kl.lt

A. KUBILIUS APIE MINISTRŲ KOMPETENCIJAS: NE MINISTRO MOKSLINIS LAIPSNIS LEMIA REZULTATUS

Europarlamentaras, buvęs premjeras Andrius Kubilius teigia, kad ministrui nebūtina turėti aukšto mokslinio laipsnio. Pasak jo, daug svarbiau, kaip ministras ir jo komanda sugeba tvarkytis su užduotimis, o šalies praktikoje, akcentavo A. Kubilius, yra buvę ir taip, kad profesoriai ar daktarai neparodė išskirtinių rezultatų vadovaudami ministerijai.

„Daug yra svarstymų, kad jauni, kad neturi magistrų laipsnių ar kažkokios ypatingos valdymo patirties įmonėse, žemės ūkio bendrovėse. Man tie argumentai neatrodo labai svarūs, ateina žmonės, turintys didesnę ar mažesnę politinę patirtį, užsiangažavę vienoje ar kitoje srityje“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė A. Kubilius.

Pasak politiko, darbo eigoje pasirodys, kam iš ministrų sekasi dirbti, o kam galbūt reikėtų pasitraukti.

„Tik gyvenimas parodys, kaip jiems seksis dirbti tą atsakingą ministro darbą. Kažkam, tikiuosi, tikrai pasiseks, ir mes pamatysime naujų augančių politikos žvaigždžių. Gali būti, kad kai kam bus sudėtinga ir gali tekti apsispręsti, ar toliau tęsti tą darbą, bet tai yra natūralūs dalykai“, – kalbėjo ekspremjeras.

Kalbėdamas apie naują Vyriausybę, A. Kubilius taip pat akcentavo, kad ji „simbolizuoja naują etapą mūsų valstybės gyvenime, nes didžioji dalis kandidatų į ministrus yra nedaug vyresni už pačią Lietuvos nepriklausomybę“.

„Ateina ta karta, kuri jau subrendo, užaugo nebe sovietmečiu, jie yra kitokie nei mūsų karta, ir tai yra jų privalumas – jie visai kitaip komunikuoja tarpusavyje ir su pasauliu“, – atkreipė dėmesį A. Kubilius.

Jis taip pat teigė, kad ministrui nebūtina turėti aukštesnį nei bakalauro laipsnį. Panašias diskusijas viešojoje erdvėje įžiebė pristatyta kandidatė į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska, neturinti teisės magistro laipsnio.

„Negaliu nuvertinti arba pasakyti, kad, jei kokia nors kandidatė nėra gavusi magistro laipsnio, ji jau bus bloga ministrė. Jei pasižiūri į Lietuvos patirtį, tai tam pačiam teisingumui (Teisingumo ministerijai – ELTA) yra vadovavę ir teisės mokslų daktarai, profesoriai, bet niekaip neprisimename, ką jie būdami tais ministrais sugebėjo kažką reikšmingo nuveikti. Ne tie kriterijai lemia. (...) Viską parodys tolesnis gyvenimas ir gebėjimas“, – pridūrė A. Kubilius.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

na ir pamatėm

ministeriukų ''kompetencijas'' dar net mėnesiukui nepraėjus ............... konteineriukų jau neužtenka

Teisingai

svarbu ne mokslinis laipsnis ir darbinė patirtis, o svarbu įstoti į "teisingą" partiją ir lankstytis "patriarchui".....

nevykelis ,,,propesoras,,,,, Kabylius

LABORANTAS ....pagal save visus pridurkus matuoja.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS