L. Linkevičius: Minsko reikalavimas atšaukti dalį diplomatų nesuskaldys ES vienybės | kl.lt

L. LINKEVIČIUS: MINSKO REIKALAVIMAS ATŠAUKTI DALĮ DIPLOMATŲ NESUSKALDYS ES VIENYBĖS

Minsko reikalavimas Lietuvai ir Lenkijai atšaukti dalį diplomatų iš Baltarusijos nesuskaldys Europos Sąjungos vienybės režimo atžvilgiu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Tas žingsnis paskutinis – išpuolis prieš dviejų šalių ambasadas, viena vertus, dar labiau mažina diplomatijos galimybę, kita vertus – mėgina skaldyti Europos Sąjungą, bet akivaizdu, kad tai nepavyks. Išgirdau patikinimus iš Josepo Borrellio (Žozepo Borelio), kad tokie žingsniai tikrai nesuskaldys mūsų“, – sekmadienį BNS teigė ministras.

Anot jo, ES ir toliau reikalaus Minsko, jog būtų surengti laisvi rinkimai, paleisti politiniai kaliniai, nutrauktas smurtas prieš protestuojančius piliečius.

„Tai nekeičia pozicijos nei vienybės požiūriu, nei mūsų nuostatų požiūriu. (...) Akivaizdu visiems, išskyrus nueinančiai valdžiai Minske, kad dialogo reikia, nes kitaip jie neišeis iš tos aklavietės. Bet jie daro viską, kad jo nebūtų“, – sakė L. Linkevičius.

Taip ministras kalbėjo po pokalbio su Europos Sąjungos užsienio politikos vadovu J. Borrelliu, kuris sekmadienį pareiškė, kad Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijos reikalavimas sumažinti diplomatų skaičių Lietuvos ir Lenkijos ambasadose Minske nulems tolesnę Baltarusijos valdžios izoliaciją.

„Baltarusių valdžios reikalavimas Lenkijai ir Lietuvai atšaukti savo pasiuntinius ir reikšmingai sumažinti savo diplomatines atstovybes Minske neturi pagrindo ir verčia apgailestauti. Tai prieštarauja dialogo logikai ir nulems tolesnę valdžios Minske izoliaciją“, – sakoma sekmadienį Briuselyje paskelbtame J. Borrellio pareiškime.

Pasak ES diplomatijos vadovo, Baltarusijos valdžios bandymai veikti prieš tam tikras ES valstybes nares „nesusilpnins ES vienybės“.

„ES toliau palaiko demokratinę baltarusių tautos teisę išsirinkti prezidentą per naujus laisvus ir teisingus rinkimus be kišimosi iš išorės“, – pažymėjo J. Borrellis.

Minskas šeštadienį nurodė, kad penktadienį jos pareikštas raginimas sumažinti Lietuvos ir Lenkijos ambasadų diplomatinį personalą yra privalomas vykdyti. Be to, Baltarusijos užsienio reikalų ministerija informavo atšaukianti konsultacijoms savo ambasadorius iš Lietuvos ir Lenkijos.

L. Linkevičiaus teigimu, Baltarusija apie savo reikalavimais virtusius raginimus kol kas informavo tik žodžiu.

„Kadangi buvo pasiūlyta, tai mes taip ir išgirdom. Jei dabar jie teigia, kad čia ne siūlymas, o reikalavimas, tai lauksim, kaip jis atrodo. Paprastai būna atsiunčiama nota ir išdėstoma aiškiai. (...) Kol kas nieko nesame gavę“, – komentavo ministras.

Europos Sąjungos lyderiai penktadienį sutarė skelbti sankcijas Baltarusijai dėl politinės krizės šalyje. Tądien jas taip pat paskelbė JAV. Kiek anksčiau šią savaitę tą patį padarė ir Kanada bei Jungtinė Karalystė.

Baltarusijoje jau beveik du mėnesius vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Kolchoznikams

Šiaip tai diplomatui pirma pasiulo negryžti pvz iš atostogu arba išvykti. Be jokios argumentacijos! Tik po to seka nota su reikalavimu išvykti per tam tikra laika:) Jaigu diplomatas "vaidins šventa karve" tai šalis kurioje jis reziduoja gali atsisakyti pripažinti jo diplomatine nelečiamybe. Ir tada turi pilna teise aprengti ji i meškiuko kostiuma, prikabinti prie baliono ir paleisti pavejui.

paskutiniai

trys komentarai rašyti ką tik iš konservavimo išlindusios perpuvusios beretės.:D)

Anonimas

Labai tikslus LR URM vadovo paaiškinimas oficialiam Minskui: jei ne siūlai, o reikalauji - rašyk notą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS