L. Linkevičius: negalime ignoruoti žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje | kl.lt

L. LINKEVIČIUS: NEGALIME IGNORUOTI ŽMOGAUS TEISIŲ PAŽEIDIMŲ BALTARUSIJOJE

  • 12

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos aukšto lygio savaitės paraštėse dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame atsakomybės apsaugoti (angl. The Responsibility to Protect) principų patvirtinimo 15-os metų sukakčiai paminėti.

Susitikimo metu diskutuota apie iššūkius, su kuriais susiduriama, siekiant įgyvendinti 2005-aisiais JT valstybių vadovų priimtus įsipareigojimus laikytis principų, skirtų užkirsti kelią genocidui, karo nusikaltimams ir nusikaltimams žmoniškumui.

Ministras pabrėžė, kad siekiant užtikrinti atsakomybės apsaugoti principų efektyvumą, būtinas žmogaus teisių užtikrinimas, atsakomybės taikymas už nusikaltimus bei pripažinimas, kad jokios krizės negali pateisinti masinių nusikaltimų. Jis paragino JT Saugumo Tarybos nares nepiktnaudžiauti veto teise ir neblokuoti sprendimų, galinčių padėti užkirsti kelią genocidui ar kitiems masiniams nusikaltimams.

„Tarptautinė bendruomenė negali ignoruoti jokių žmogaus teisių pažeidimų, nes jie neretai veda į ilgalaikius konfliktus. Negalime nekreipti dėmesio į Baltarusijoje vykdomus masinius žmogaus teisių pažeidimus, kuriais mėginama nuslopinti laisvą Baltarusijos žmonių pasirinkimą, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas. - Užkirsti kelią galimai krizei yra paprasčiau nei atsistatyti po kilusio konflikto".

Šiais metais sukanka 15 metų nuo tada, kai buvo patvirtinti atsakomybės apsaugoti principai. Šie principai - tai valstybių prisiimti įsipareigojimai apsaugoti žmones nuo genocido, nusikaltimų žmoniškumui, karo nusikaltimų ir kitų masinių žiaurumų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

profanas

labai agresyvus komjaunuolis...tokio dar neturejom,amzinas ministras kaip breznevas

JONAS

LINKEVIČIAU TAUTA RAŠO RAŠO KLAUSE TAVES O KODĖL LIETUVOJE PAŽEIDŽIAMOS TEISĖS KA IŠDARINĖJO GRYBĖ SU MASIULIU KO TYLI IR NEATSAKAI TAUTAI

onute

APDERGES LIETUVA PRIDARES LIETUVAI NUOSTOLIU IR GĖDOS JAU KASDIEN TEISINASI KIŠA SAVO LIEŽUVI ŠIS VEIKĖJAS IR VIS IEŠKO UŽTARĖJU GAL GANA LINKEVIČIAU ŠUDA MALTI NEI VIENA ES ŠALIS TAVE NEPALAIKO TAI VIS SURANDI KOKI NATO DIEDUKA KURIAM VISAI NEIDOMI TA TAVO CICINAJA JIS SEDI NIEKO NEDARO GAUNA UŽ NIEKA DIDELIUS PINIGUS IR JI TOKIE IDIJOTAI NEDOMINA NUVEŽIAI I BRIUSELI PARODEI CICINOVA NU IR KAS FINALE NIEKO PAŽIURĖJO IR PAMIRŠO NET NESUPRATE KAS ČIA DU BOBA RODOMA GAL GANA VAIDINTI KOVOTOJUS DEL KO UŽ KA NEAIŠKU GANA JUOKIT EUROPA VARYK PRIE BALTARUSIJOS SIENOS SU CICINOVA UŽDĖK PLAKATA AŠ JUMS ATVEŽIAU PREZIDENTE KURI BALTARUSIJOJE SUKURS ROJU
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS