L. Linkevičius: pandemija Rusijai nesutrukdė tęsti agresiją | kl.lt

L. LINKEVIČIUS: PANDEMIJA RUSIJAI NESUTRUKDĖ TĘSTI AGRESIJĄ

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentuoja, kad koronaviruso pandemija Rusijai nesutrukdė tęsti agresiją Ukrainoje ir netgi „padidinti apsukas“ propagandiniame kare. Ministro teigimu, per pandemijos laikotarpį net šešis kartus išaugo Rusijos vykdomų kibernetinių atakų skaičius, padidėjo apšaudymų bei tarptautinių susitarimų pažeidimų skaičius.

„Liūdna, kiek keista, net, sakyčiau, ir stebina, kad pandemija nebuvo joks kliuvinys Rusijai tęsti agresiją Ukrainoje ir netgi padidinti apsukas propagandiniame kare, skleidžiant netikras naujienas šiuo atvejų ne tik apie istorinį teisingumą, iškraipant istoriją, bet ir apie pandemijos sukeltas pasekmes ir žalą“, – „Žinių radijui“ sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad pastaruoju metu net šešis kartus išaugo Rusijos vykdomų kibernetinių atakų skaičius, taip pat padidėjo apšaudymų skaičius, padaugėjo tarptautinių susitarimų pažeidimų.

„Jeigu statistiškai žiūrėtume į agresiją Ukrainoje, palygintume praeitų metų tą patį laikotarpį ir dabartinį, kuomet pandemija vyksta, tai net padidėjo apšaudymų skaičius, padidėjo tarptautinių susitarimų pažeidimų skaičius, įskaitant ir kliudymus ESBO organizacijoms ir stebėtojams vykti į misijas ten, kur jie privalo stebėti situaciją“, – informavo ministras.

L. Linkevičius akcentuoja, kad nėra jokių ženklų, kad Rusijos agresija mažėtų. Pasak ministro, koronaviruso pandemija Rusijai buvo tik pretekstas kelti pretenzijas dėl sankcijų atšaukimo

„Rusijai visa pandemija yra lyg kažkokia dūmų uždanga visa tai tęsti ir kelti pretenzijas dėl sankcijų atšaukimo. Aš labai tikiuosi, kad mes to nepadarysime, nes negirdžiu bent jau iš kolegų raginimų tokius sprendimus priimti“, – situaciją apibendrino L. Linkevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

geriau

vaziuok i jav daryt tvarkos tik nusigrimuok juodai busi lyderis ir dar gausi medali nuo soroso?...

Cha cha cha

p. sovietiniai kolonistai ir kiti Putino garbintojai (stabmeldžiai), kam be reikalo isterikuoti? Linkevičius nepasakė nieko naujo. Seniai visi žino, kad basi, nuogi bei alkani rusai tampa agresyvūs ir puola kaimynus arba pas save kelia revoliucijas.

Alis...

jau 6 metai kaip visai šalia mūsų žudomi civiliai, ir visiems tinka... biauru ir baisu...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS