Lietuva prašo EK pagalbos priimti galinčiam išaugti karo pabėgėlių iš Ukrainos srautui | kl.lt

LIETUVA PRAŠO EK PAGALBOS PRIIMTI GALINČIAM IŠAUGTI KARO PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS SRAUTUI

Lietuva prašys Europos Komisijos (EK) pagalbos ruošiantis priimti žiemą galinčiam išaugti karo pabėgėlių iš Ukrainos srautui.

Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė sprendimą prašyti civilinės saugos tarptautinės pagalbos per EK Reagavimo į nelaimes koordinavimo centrą dėl didėjančio pabėgėlių iš Ukrainos skaičiaus.

Nutarimą parengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) prognozuoja, kad artėjant žiemai į Lietuvą gali atvykti 60–100 tūkst. karo alinamos Ukrainos gyventojų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad šiuo metu pabėgėlių priėmimui ieškoma didesnių patalpų savivaldybėse ir kol kas suplanuota, kur galėtų apsigyventi 25 tūkst. žmonių.

„Konkretų skaičių, kiek galėtumėm sulaukti karo pabėgėlių, dabar įvardinti sunku, bet mes ruošiamės, dirbame su savivaldybėmis dėl pabėgėlių apgyvenimo mokyklose, nenaudojamose ligoninėse ir kitose didesnėse patalpose, skaičiuojame jų įrengimo kaštus ir esame pasiruošę arba suplanavę maždaug 25 tūkst. karo pabėgėlių priėmimą, jei prireiktų“, – per spaudos konferenciją Vyriausybėje trečiadienį sakė M. Navickienė.

Pagalbos prašymą EK Reagavimo į nelaimes koordinavimo centrui turės perduoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, o už pagalbos priėmimą ir paskirstymą bus atsakingas Pabėgėlių priėmimo centras.

Nutarimu „Dėl civilinės saugos tarptautinės pagalbos prašymo“ planuojama kreiptis į Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centrą, taip pat pavesti atsakingoms institucijoms imtis atitinkamų veiksmų, užtikrinant gautos paramos logistiką.

„Artėjant šaltajam sezonui prognozuojama, kad į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos gali pasitraukti (būti perkelti) 60–100 tūkstančių asmenų. Ministerija kartu su Pabėgėlių priėmimo centru, koordinuodama nemokamą užsieniečių apgyvendinimą (...) siekia pasirengti tokiam asmenų antplūdžiui ir užtikrinti tinkamą  apgyvendinimo vietų įrengimą“, – sakoma nutarime.

Šiuo metu Lietuva yra oficialiai priėmusi apie 66 tūkst. ukrainiečių.

Reikiamos paramos suma nėra nurodyta, tačiau teigiama, kad gavus paramą pavyktų sutaupyti 1,2 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Už šiuos pinigus būtų įsigyjamos trūkstamos lovos, čiužiniai ir kiti daiktai ukrainiečiams skirtose apgyvendinimo vietose.

Kaip BNS sakė ministrės M. Navickienės atstovas spaudai Tomas Kavaliauskas, tikslus galimo pabėgėlių antplūdžio mastas negali būti žinomas, tačiau vertinant situaciją kalbamasi su nevyriausybinėmis organizacijomis, pirmiausia – Raudonuoju kryžiumi, savivaldybių prašoma numatyti patalpas galimiems pabėgėliams.

„Turime tam tikrų indikacijų, kurias pateikia Tarptautinis Raudonasis Kryžius, kad gali būti žiemą, kai atšals orai, tas judėjimas. Bet tos prognozės nėra iki galo patikimos, kaip elgsis ukrainiečiai. Nepaisant to, ruošiamės, dirbame su savivalda ieškodami patalpų, kuriose jie galėtų būti apgyvendinti “, – BNS sakė T. Kavaliauskas.

Anot jo, kiek iš tiesų prireiks lėšų, priklausys nuo realaus karo pabėgėlių antplūdžio.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

....Kodel tokioje mazoje [teritorijos atzvilgiu] Lietuvoje ileidziama tiek daug imigrantu.? Juk Ukrainoje jau nera bombarduojama,,tik butina pagalba tai valstybei,kad atstatyti rusu kacapu kariuomenes sugriautus miestus,,,karo tai ten jau nera. Bialorusija 10 kartu didesne uz Lietuva----bet jie nepriima begliu is svetimu valstybiu.

9 forte

Gali apgivenditi ukrus ir tuos kurie per valstibinia siena kerta neliagalei uztenka jau ju ir taip jau 65000 priviso toi reiks uzmirsti savaja Lietuviska kalba GIEDA TURETI tokia NEIGALA pidarastu valdzia!!!

Pilietiniui

Dar vienas kaimietis atsirado. Ukrainieciai, mat, atiminej musu darbus, musu pasalpas, musu valstybinius butus… menkysta tu esi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS