Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Esvatinio Karalyste | kl.lt

LIETUVA UŽMEZGĖ DIPLOMATINIUS SANTYKIUS SU ESVATINIO KARALYSTE

  • 7

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Audra Plepytė ir Esvatinio Karalystės nuolatinis atstovas JT ambasadorius Melusis Martinas Masuku ketvirtadienį Niujorke pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Susitikimo metu nuolatiniai atstovai aptarė visuomenės sveikatos, klimato iššūkius ir JT klimato kaitos prioritetus, diskutavo apie bendradarbiavimo ir abipusės paramos tarptautinėse organizacijose stiprinimą, dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Esvatinio Karalystė yra 188-oji valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Esvatinis, 2018 metais pakeitęs pavadinimą iš Svazilando, yra viena mažiausių šalių Afrikoje.

 

GALERIJA

  • Audra Plepytė ir Melusis Martinas Masuku
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Buvęs mokytojas

Tai milžiniškas ministro Gabriuko laimėjimas. Dėkoju ir lenkiuosi jam. Tikrai iš naujųjų draugų daug ko galėsim pasimokint,- ten gyvenimo trukmė bene mažiausia pasaulyje - 52 metai (moterų 53, vyrų net - 51 metai), BVP tris kartus mažesnis negu Lietuvoj. Taip ir toliau, ministre, o panašias perspektyvas dar turime Pietų Amerikos džiunglėse, ten dar daug genčių, laukiančių sutarčių su Lietuva...

LIETUVA TOLIAU JUOKINA PASAULĮ...

Girdėjau, kad Amerikos džiunglėse dar yra genčių, kurios gyvena akmens amžiaus sąlygomis. Ar nereikėtų Lietuvai ir tenai pasidairyti. Juk tai būtų tikras ekonominis protrūkis Lietuvai. Visas pasaulis jai pavydėtų. Ir Adamkaus lūkesčiai išsipildytų - Lietuva taptų "regiono lydere"...

Nauja

pinigų plovykla, ane?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS