Seimas priėmė rezoliuciją dėl strateginės partnerystės su JAV stiprinimo | kl.lt

SEIMAS PRIĖMĖ REZOLIUCIJĄ DĖL STRATEGINĖS PARTNERYSTĖS SU JAV STIPRINIMO

Seimas antradienį priėmė rezoliuciją dėl strateginės partnerystės su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) stiprinimo.

Rezoliucija įsipareigojama įtvirtinti strateginę partnerystę su JAV gynybos srityje ir siekti nuolatinio JAV karinių pajėgų buvimo Lietuvoje.

Dokumentu pažymima, kad Lietuva „buvo, yra ir išliks patikima JAV partnerė pasaulyje, Europoje ir Baltijos jūros regione“.

Už dokumentą balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė penki parlamentarai. Rezoliuciją inicijavo skirtingų frakcijų Seimo nariai, tarp jų – užsienio reikalų ministras konservatorius Gabrielius Landsbergis, Seimo pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kiti parlamentarai.

Rezoliuciją pristatęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad šiuo metu darbą pradėjo naujieji JAV Atstovų Rūmai ir yra pats tinkamiausias laikas Seimui išsakyti svarbiausius prioritetus.

„JAV yra penktoji pagal lietuviškos kilmės produkto eksporto rinka ir auganti. Mūsų eksportas net dvigubai didesnis negu importas. JAV sukuria labai daug darbo vietų mūsų šalyje, beveik 9 tūkst. Tad be abejonės mes už tų prekybinių santykių gilinimą, ko sieksime su nauja administracija“, – Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime cituojamas Ž. Pavilionis.

Rezoliucija pažymima, kad Lietuva yra „atsakinga NATO valstybė narė, tvirtai laikosi įsipareigojimo gynybos reikmėms skirti 2 procentus bendrojo vidaus produkto (BVP), prisideda prie saugumo užtikrinimo regione ir pasaulyje, dalyvaudama tarptautinėse misijose ir operacijose“.

Dokumentu pabrėžiama, kad JAV yra svarbiausia strateginė partnerė ir sąjungininkė užtikrinant Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumą, stabilumą ir gerovę, o „jos karinė galia – pagrindinis veiksnys užtikrinant NATO gynybą ir atgrasymą Baltijos jūros regione“.

Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen antradienį taip pat  pasveikino Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) darkart tapus JAV Atstovų Rūmų pirmininke.

„Džiaugiuosi, jog JAV Atstovų Rūmai pasirinko Jūsų kandidatūrą ir neabejoju, kad turtinga Jūsų patirtis užtikrins rezultatyvų darbą JAV Kongrese bei sėkmingus tarpparlamentinius Jungtinių Valstijų ir Lietuvos santykius“, – sakoma sveikinime.

„Neabejoju, kad Jūsų atvirumo ir progresyvumo pavyzdys bei požiūris į lygybę įkvėps parlamentus pasaulyje skatinti pozityvius pokyčiams“, – sveikindama teigė Lietuvos parlamento vadovė.

Demokratė N. Pelosi sekmadienį nedidele balsų persvara buvo perrinkta JAV Atstovų Rūmų pirmininke, susirinkus naujos sudėties Kongresui.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Čiubaka

Kada jau oficialiai pripažinsit, kad esame paversti jankių kolonija?

Anonimas

Amerikos okupantai nezdinkites is Lietuvos. Zudyk okupanta ir ju pakalika.

povke

Itariu viesumai pateikiama sita zodziu misraine ir niekas neitaria kiek ipilama i kuprinie (kuprine) kaku kad jis vilktu sita nato
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS