P. Gražulis nesijaučia prisišokinėjęs ir Seimo narių kritikos nepriima: man vis tiek nusispjaut | kl.lt

P. GRAŽULIS NESIJAUČIA PRISIŠOKINĖJĘS IR SEIMO NARIŲ KRITIKOS NEPRIIMA: MAN VIS TIEK NUSISPJAUT

  • 21

Skandalais garsėjantis Seimo narys Petras Gražulis praėjusią savaitę nusifilmavo vaizdo klipe, kuriame girdimi žodžiai sukėlė audringą visuomenės reakciją. Šiandien TV3 laidoje „Prieš srovę“ politikas atviraus – jis vis dėlto prisišokinėjo ar ne?

Savo teisumu įsitikinęs Seimo narys ir vėl stebins neįtikėtinais sprendimais bei puls kritikuoti jo nesupratusių kolegų politikų sakydamas, kad jam vis tiek „nusispjaut“.

Vaizdo klipe su būriu vaikinų specialius spyruokliuojančius batus avėjęs ir iš visos širdies dainą „Kas nešokinės“ traukęs P. Gražulis pasakos, kokia buvo viso šio veiksmo idėja. Tačiau toks Seimo nario šokinėjimas pritraukė ir Seimo Etikos komisijos dėmesį – tiesa, net ir čia P. Gražulis visus nustebino, nes etikos sargams apskundė pats save.

Kaip dabar jau žinoma, ne P. Gražulis buvo skandalingojo vaizdo klipo iniciatorius – Seimo narys pasakos, kad tai jis sulaukė pasiūlymo iš Klaipėdoje esančio sporto klubo. „Prieš srovę“ laidoje kalbės ir minėto sporto klubo atstovas, kuris pasakos, kad P. Gražulis buvo ne vienintelis politikas, gavęs klubo pasiūlymą pašokinėti pagal dabar skandalu virtusią dainą.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Ta dainelė – „Kas nešokinės“ – yra labai sena, žinoma ir nėra uždrausta. Esu kreipęsis raštu į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, ar žodis „pederastas“ yra vartotinas. Gavau atsakymą raštiškai, kad vartotinas“, – savo pasirinkimą dalyvauti protesto akcijoje aiškins politikas.

Tačiau jei kilus skandalui Petrui pavyko išsisukti nuo pasekmių dėl dainoje vartojamo žodžio, sporto klubui ir jo atstovams baigėsi kitaip. „Tokios reakcijos nesitikėjome“, – sakys vaizdo klipe nusifilmavęs treneris Tadas.

„Jei jau pasakai žodį „gėjus“, visas pasaulis puola piktintis ir tai smerkti. Bet ateis laikas ir jūs juoksitės iš tokio uolumo lygiai taip, kaip dabar juokiatės iš komunistinių idėjų, kurias atnešęs Leninas sakė, kad jos – visiems laikams. Praeis ir šitos idėjos, ir visi sakys, koks kvailas pasaulis – stebėsitės ateityje, kaip galėjome šitaip tikėti, kad vyrai lygūs su moterimi ir gali gimdyti, ir kad yra daug lyčių, o ne dvi. Patikėkite manimi, tikrai juoksitės, nes Dievas sukūrė vyrą ir moterį, ir šitie homoseksualai nieko neperdarys“, – savo tiesų laidoje neatsisakys Seimo narys.

Kodėl P. Gražulis po incidento puolė kritikuoti kitus? Kaip baigėsi sporto klubui, kuris šokinėjo kartu su Seimo nariu? Apie visa tai – jau šiandien 19.30 val. TV3 laidoje „Prieš srovę“.

Stop kadras

Kaip rašyta portale, kad sporto entuziastų akcija uostamiesčio širdyje surengta balandžio pradžioje. Protestu, kurį rengė klubas „KangooClub“, siekta atkreipti valdžios dėmesį į dėl karantino nukentėjusį sporto ir sveikatingumo sektorių. Tačiau ši akcija visuomenėje sukėlė šaršalą ne tik dėl galimų karantino reikalavimų pažeidimų, bet ir dėl pasirinktoje dainoje skambančio žodžio „p*deras“. Tiesa, po kurio laiko ir filmuota medžiaga, ir kreipimasis į valdžią buvo pašalinti.

„KangooClub“ atstovas Tadas kiek anksčiau portalo žurnalistams teigė, kad dėl turinio sulaukė spaudimo iš atstovybės. „Jį ištrynė. Mes esame atstovai Lietuvoje. Daug žmonių į atstovybę užsienyje parašė, kad tas vaizdo įrašas yra blogas. Mus pradėjo labai spausti, kad esame blogi, negeri“, – apie motyvus, kodėl nuspręsta pašalinti vaizdo įrašą, kalbėjo pašnekovas.

Tačiau šis skandalas nuvilnijo tarptautiniu lygmeniu. Oficialialioje „Kangoo Jumps“ feisbuko paskyroje buvo sureaguota į didelį atgarsį mūsų šalyje sukėlusį vaizdo įrašą. „Pareiškiame, kad „RDM SA“, pagrindinė „Kangoo Jumps“ prekės ženklo įmonė, netoleruoja neapykantos kalbos prieš bet kurią mažumos bendruomenę. Todėl naujausią „KangooClub Lithuania“ paskelbtą įrašą pasmerkėme ir pašalinome iš visų platformų. Tačiau asmeninių atsisiuntimų pašalinti negalime, todėl vėliau gali atsirasti kitų kopijų. Nuoširdžiai atsiprašome visų, kuriuos šis įrašas paveikė. Atsiprašome LGBTQIA+ bendruomenės. Nusivylėme savo tinklo žmonėmis, siekusiais skleisti nesveikus savo įsitikinimus“, – rašoma oficialiame „Kangoo Jumps“ puslapyje.

Norėjo padėti sporto entuziastams

Portalo žurnalistų kalbintas P. Gražulis tvirtino, kad norėjo padėti klubui atkreipti valdžios dėmesį į dėl karantino nukentėjusį sporto sektorių. „Mane pakvietė, kadangi jie organizavo protesto akciją, nes sporto klubai yra uždaryti, o kaip žinote, liaudyje yra net patarlė „sportas – sveikata“. Ir judėjimas yra sveikata. Jie nuomoja patalpas, moka mokesčius, bet negali vykdyti veiklos. Tai jie suorganizavo tokią linksmą protesto akciją, kad atkreiptų Vyriausybės dėmesį. Manau, kad šis sprendimas tikrai nelogiškas. Kai buvo sprendimas, kad miške reikėjo kaukę nešioti ir panašiai, o dabar nereikia. Tai aš manau, kad atšauks ir šitą sprendimą greitu laiku Vyriausybė. Sutikau gal iš trečio karto“, – teigė politikas.

„Kai pakvietė, sako: „Tu gali pastovėti šalia, mes pašokinėsime ir padainuosime“. Kai tą dainą pradėjo dainuoti, aš sakau: „Geriau užsimušiu, duokite ir man tuos batus ir šokinėsiu, nes paskui mane palaikys tuo p*deriu jeigu nešokinėsiu““, – kalbėjo P. Gražulis.

Stop kadras

„Homoseksualizmas yra socialinis blogis“

Paklaustas, kaip vertina akcijos organizatorių pasirinktą skandalingą dainą, politikas teigė nevartotinų žodžių kūrinyje neįžvelgęs. „O koks ten keiksmažodis? Negirdėjau aš ten“, – tvirtino politikas.

Žurnalistei pridūrus, kad daina yra nukreipta prieš homoseksualus, P. Gražulis minėtiems asmenims negailėjo kritikos strėlių. „Nu tai labai gerai. Tai čia yra socialinis blogis homoseksualizmas. Bet ten man atrodo daugiau prieš p*derastus, nes p*derastai gal vaikus tvirkina, aš kiek žinau. Daug tų seksualinių iškrypimų, aš jų visų nežinau. Bet man atrodo, kad p*derastija yra vaikų tvirkinimas. Ar ne taip?“ – klausė politikas.

Įmonė pažeidė Lygių galimybių įstatymą?

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, vertindama pirmadienį pasirodžiusį „Kangoo Club Lietuva“ vaizdo įrašą, kuriame, skambant homoseksualius žmones menkinančiai muzikai šoko Seimo narys P. Gražulis, teigė, kad įmonė galimai pažeidė Lygių galimybių įstatymą.

„Vertinu neigiamai, įžvelgiu Lygių galimybių įstatymo pažeidimą. Įmonė, kuri reklamuoja savo paslaugas ir skleidžia informaciją, kuri žemina asmenis dėl jų fizines orientacijos“, – antradienį žurnalistams teigė B. Sabatauskaitė.

Po akcijos – nemalonumai instruktoriams

Nemalonumų sulaukė ir vaizdo įraše šokę instruktoriai – klubas su jais nutraukė sutartis. Portalo žurnalistams instruktorius Tadas teigė, kad po tokio klubo verdikto treneriai nebeteko galimybės vesti treniruočių. „Ne visai tiksliai kiti įvardino. Yra taip, kad mums nutraukė bendradarbiavimo sutartis. Paprastas, žmogiškas paaiškinimas – mes nebegalime vesti treniruočių, tai viešai buvo paskelbta“, – kalbėjo instruktorius Tadas.

Paklaustas, ar planuoja skųsti klubo sprendimą, vyras teigė, kad jau imtasi veiksmų. „Mes kreipėmės į teisininką, dėl to sakė mums labai nieko ir nekomentuoti viešai, kas liečia kontraktą. Esame pasimetę, daug metų dirbome ir dabar taip pasielgė... Ir niekas mūsų neklausė, mums iš karto atsiuntė tokį verdiktą“, – teigė Tadas.

„„Kangoo Jumps“ turi savo puslapį feisbuke ir ten yra viešai parašyta, kad su visais vaikinais, kurie šoko klipe, bus nutrauktas bendradarbiavimo kontraktas. Čia jokia paslaptis“, – pridūrė į keblią padėtį papuolęs instruktorius.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

Ro E

As tau nematant ir negirdint uzpakalio tau i uzpakali idursiu, kad tu nualptum is laimes. Nuo tada tik i vyrus ziuretum, pupuli. Karta isbandai apsikreti visam laikui. Patikek, as zinau. Tu irgi greitai suzinosi.

E

Iskrypimas tai yra liga,tad kas norit tie gydikities,bet cia matau komentaruose yra nemazai profeseonaliu ligoniu tai jau jus cia tarp saves propaguokit ta liga,bet nesistenkit ja kitus apkrest,nes ji sunkiai apkreciama,nes tam yra labai efektingai veiksnciu priesnuodziu.

Pupulis grazulis

Uzsislepe gejukai su pupuliu Grazuliu cia graziai pasoko;) Tikras vyras, kad ir uzpakaliu megejas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS