Parlamentarai planuoja svarstyti kreipimąsi į KT dėl Stambulo konvencijos | kl.lt

PARLAMENTARAI PLANUOJA SVARSTYTI KREIPIMĄSI Į KT DĖL STAMBULO KONVENCIJOS

  • 8

Parlamentarai antradienį planuoja grįžti prie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam Lietuvos įstatymui.

Liepos 4 dieną Seimo nariai po pateikimo pritarė šiai iniciatyvai, antradienį numatoma svarstymo stadija, o ketvirtadienį – priėmimo.

Seimo pirmininkės teigimu, KT būtų prašoma išaiškinti, ar Lietuvos Konstitucijai neprieštarauja konvencijoje vartojamos tokios sąvokos kaip „lyties socialinis aspektas“, „socialinė lytis“, „nestereotipiniai lyties socialiniu aspektu pagrįsti vaidmenys“, „nestereotipiniai lyčių vaidmenys“.

V. Čmilytės-Nielsen yra sakiusi, kad kreiptis į KT prašė ir konvencijos rėmėjai, ir jos oponentai.

Pagal projektą, Konstitucinio Teismo būtų klausiama, ar Lietuvos Konstitucijai neprieštarauja Stambulo konvencijos normos, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis.

Seimo nutarimo projektą dėl kreipimosi į KT taip pat pasirašė premjerė Ingrida Šimonytė, Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo priimta 2011 metais, Lietuvą ją pasirašė 2013 metų birželio 7 dieną ir iki šiol neratifikavo.

Lietuvos Seimui ratifikuoti Stambulo konvenciją pateikė buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Europos Tarybos ekspertai tvirtina, kad Lietuvai būtų vertingi patarimai pažabojant smurtą artimoje aplinkoje. Katalikų Bažnyčia ir dalis politikų teigia, kad dėl konvencijos Lietuvai gali tekti keisti lyties sampratą ir diegti nepriimtinas nuostatas apie homoseksualumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

nemeluokite

niekada jokia lietuviu dauguma nepasirase jokiu iskrypelisku konvenciju. tai tik keletos pasiklydusiu smegenyse svaiciojimai.

LT Piliečiai

Reikalaujame REFERENDUMO ! Popiergalis ant sienos dar jokio žmogaus neapgynė, žmogų gina tinkamai organizuota teisėsauga. O socialinės lyties ratifikavimas yra žmonių diskriminavimas, stigmatizavimas pagal socialinę padėtį ? Tegu pirmiau paaiškina, ką reiškia tie marazmai Laisvoje Lietuvoje !

Absurdo teatras

Dėl liberastų viskas aišku, bet kad, Blyn, socdemai ir konservai tokie tūpi, bjauru net galvoti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS