Premjerė: diskutuojama, ar neigiamas testas galėtų prilygti Imuniteto pasui | kl.lt

PREMJERĖ: DISKUTUOJAMA, AR NEIGIAMAS TESTAS GALĖTŲ PRILYGTI IMUNITETO PASUI

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad siūlymai dėl Imuniteto paso bei sprendimai, kokiais atvejais žmonės galėtų dalyvauti veiklose, kurioms būdingas didesnis kontaktas ir dėl to didesnė rizika užsikrėsti COVID-19, turėtų būti pristatyti dar šią savaitę.

„Jau yra pasiūlymų, kuriuos yra parengusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Manau, kad šią savaitę tie pasiūlymai bus pristatyti. Pagrindinė diskusija turbūt yra dėl galimybės vykdyti kažkokias veiklas ar kažkur dalyvauti turint (neigiamą COVID-19 – ELTA) testą. Yra nemažo intereso ir galbūt net spaudimo, kad tokia galimybė būtų. Bet, aišku, negalime kalbėti apie kažkokį imuniteto pasą, nes testas jokio imuniteto tikrai nesuteikia“, – LRT Radijui antradienį teigė ji.

Šiomis dienomis ir savaitėmis testuojame labai daug žmonių: testavimo apimtys yra didesnės nei gruodžio mėnesį.

Visgi I. Šimonytė pažymėjo, kad kyla klausimas, ar šiuo metu testavimo nuo COVID-19 apimtys nėra pernelyg apkrautos, kad būtų galima įgyvendinti tokį sumanymą.

„Šiomis dienomis ir savaitėmis testuojame labai daug žmonių: testavimo apimtys yra didesnės nei gruodžio mėnesį, tada atvejų skaičius buvo tris kartus didesnis. (...) Testavimo pajėgumai yra gan smarkiai apkrauti. Reiškia, reikia taip pat galvoti, ar galime suteikti papildomus pajėgumus, kad ir testą neseniai pasidaręs žmogus turėtų galimybę nueiti, pavyzdžiui, pavakarieniauti į restoraną“, – kalbėjo ji.

„Manau, kad tie pasiūlymai bus pristatyti šią savaitę ir kitą savaitę jau galėsime kalbėti apie tai, kokiais etapais ir nuo kokios dienos jie galėtų būti įgyvendinti“, – pridūrė I. Šimonytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

testas yra vienadienis reikalas,kaip šito nesupranta ponios kurios neturi medicininio išsilavinimo o nusikalba

SUSIJUSIOS NAUJIENOS