Prezidentas suteikė įgaliojimus ambasadoriams Norvegijoje ir Nyderlanduose | kl.lt

PREZIDENTAS SUTEIKĖ ĮGALIOJIMUS AMBASADORIAMS NORVEGIJOJE IR NYDERLANDUOSE

  • 1

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastiesiems ir įgaliotiesiems ambasadoriams: Norvegijos Karalystėje Jonui Mažeikai ir Nyderlandų Karalystėje Neilui Tankevičiui.

Su naujuoju ambasadoriumi Norvegijoje prezidentas aptarė svarbiausias Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo sritis, bendrus saugumo ir gynybos klausimus bei energetinį saugumą. Pasak šalies vadovo, svarbu užtikrinti, kad bendradarbiavimas šiose srityje ir toliau stiprėtų. Lietuvos vadovas susitikime taip pat pažymėjo bendradarbiavimo svarbą Šiaurės ir Baltijos šalių formatu. Susitikime, kaip pranešime pažymi Prezidentūra, dėmesio skirta ekonominių ir prekybinių ryšių skatinimui, lietuvių bendruomenės Norvegijoje klausimams.

Šalies vadovas ir Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose susitikime aptarė Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą, ypač saugumo ir gynybos srityse. G. Nausėda pabrėžė birželį vykusio NATO viršūnių susitikimo Madride priimtų sprendimų įgyvendinimo svarbą, būtinybę toliau plėtoti bendradarbiavimą stiprinant Baltijos regiono saugumą. Susitikime taip pat aptartas Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimas NATO, ES, tarptautinėse organizacijose, dvišalių ekonominių ir akademinių ryšių plėtojimo perspektyvos.

Lietuvos ambasadorius Norvegijoje J. Mažeika per 27 diplomatinio darbo metus užėmė įvairias pareigas Užsienio reikalų ministerijos padaliniuose, dirbo Lietuvos ambasadose Ukrainoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir JAV.

Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose N. Tankevičius diplomatinę karjerą pradėjo 1992 metais. Diplomatas ėjo įvairias pareigas Užsienio reikalų ministerijoje, Vyriausybės kanceliarijoje, vadovavo Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamentui. N. Tankevičius yra dirbęs Lietuvos ambasadose Švedijoje ir Danijoje, vadovavo Lietuvos ambasadai Estijoje.

GALERIJA

  • Prezidentas suteikė įgaliojimus ambasadoriams Norvegijoje ir Nyderlanduose
  • Prezidentas suteikė įgaliojimus ambasadoriams Norvegijoje ir Nyderlanduose
  • Prezidentas suteikė įgaliojimus ambasadoriams Norvegijoje ir Nyderlanduose
M. Baranausko / Prezidentūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Jis suteikia,

jis gali ir atimti. Jis ir moka atiminėti ir noriai taip daro. Saugokitės Danajų dovanų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS