R. J. Dagys: jei būtų priimtas Partnerystės įstatymas, Šeimos stiprinimo įstatymą tektų panaikinti | kl.lt

R. J. DAGYS: JEI BŪTŲ PRIIMTAS PARTNERYSTĖS ĮSTATYMAS, ŠEIMOS STIPRINIMO ĮSTATYMĄ TEKTŲ PANAIKINTI

Krikščionių sąjungos lyderis Rimantas Jonas Dagys ragina įgyvendinti Šeimos stiprinimo įstatymą, prireikus, jį papildyti „visuomenės poreikius atitinkančiomis pataisomis“, bet nepriiminėti Partnerystės įstatymo.

„Šeimos stiprinimo įstatyme aiškiai išdėstytas požiūris į šeimą, tačiau, deja, jis paskutiniu metu valdančiųjų neįgyvendinamas, o vykdomos priešingos nuostatos, negu įstatymas reikalauja. Siūlau įstatymą papildyti konkrečiomis priemonėmis, kuriomis būtų stiprinama tradicinė šeima. Partnerystės įstatymo projektas, apie kurį diskutuojama Seime, visiškai kertasi su Šeimos stiprinimo įstatymu. Jeigu būtų priimtas Partnerystės įstatymas, Šeimos stiprinimo įstatymą reikėtų panaikinti“, – Eltai sakė R. J. Dagys.

Dviejų kartu gyvenančių vyrų ar moterų turtiniai santykiai turėtų būti sureguliuoti, bet tai nieko bendro neturi su šeima.

Buvęs parlamentaras primena, kad jau prieš aštuonerius metus siūlė sureguliuoti bendrai gyvenančių žmonių ūkinius reikalus, ir tai galėtų būti padaryta, jo nuomone, per Civilinio kodekso pakeitimus.

„Dviejų kartu gyvenančių vyrų ar moterų turtiniai santykiai turėtų būti sureguliuoti, bet tai nieko bendro neturi su šeima. Taip pat, pavyzdžiui, keturios vienuolės gyvena kartu, tvarko bendrą ūkį, tai jų turtiniai santykiai galėtų būti sureguliuoti, jos galėtų gauti informaciją apie sveikatą“, – sako Krikščionių sąjungos lyderis.

Rimantas Jonas Dagys. D. Labučio / ELTOS nuotr.

Jis apgailestauja, kad šiandien nestinga tendencijų ardyti šeimos pagrindus. „Šeimos tradiciją norima pakeisti įvairiomis, dažniausiai net sunkiai apibrėžiamomis lytinių, emocinių, pseudokultūrinių bendrijų formomis. Visomis prieinamomis švietimo, informavimo, socialinių tinklų ir propagandos priemonėmis griaunami tradicinio bendruomeniškumo pagrindai, žmonės supriešinami, jiems primetinėjamos įvairios socialinės fobijos. Sąmoningai ignoruojamas prieš kelis metus priimtas Šeimos stiprinimo pagrindų įstatymas“, – sakoma Krikščionių sąjungos memorandume „Dėl Lietuvos Respublikos Šeimos politikos raidos“.

Krikščionių sąjunga siūlo visą žmonių tarpusavio santykius reglamentuojančių teisės aktų kompleksą kurti Šeimos stiprinimo įstatyme ir Konstitucijoje įtvirtintų nuostatų pagrindu, „neišradinėjant pakaitinių jos formų ir kitokių šeimą silpninančių socialinių konstruktų, pasitelkiant gausią kultūrinės ir socialinės įvairovės patirtį, suvokiant kiekvieno visuomenės nario svarbą mūsų šalies gyvenime ir visų piliečių interesus“.

„Perfrazuodami popiežiaus Pranciškaus mintį teigiame, kad stiprioje šeimoje randama vieta visiems – tarp jų ir netradicinių pažiūrų žmonėms. Sveikiname Lietuvos Respublikos prezidentą, aiškiai išsakiusį savo pasiryžimą ginti Konstitucijos nuostatas ir Konstitucijos apibrėžtyje rasti būdus reglamentuoti visų žmonių santykius taip, kad visi jaustųsi gerbiami šalies piliečiai. Praktiškai tai reikštų dabar veikiančio Šeimos stiprinimo įstatymo papildymą visuomenės poreikius atitinkančiomis pataisomis“, – sakoma R. J. Dagio vadovaujamos Krikščionių sąjungos memorandume.

Ši partija kviečia bendram darbui burtis politikus, Prezidento instituciją, tikėjimo bendrijas, nevyriausybines organizacijas, nes „valstybė bus tvirta tuomet, kai visi jos žmonės ras savo laimę bendrame valstybę kuriančiame darbe“.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

trijų

mergelių diktatūra baigia išsikvėpt .............. tauta bunda

laukei ir sulaukei

Taip, gyvybė atsiranda nuo pirmųjų dviejų ląstelių susijungimo ir tai nėra ląstelių gumulėlis, bet žmogus turintis sielą.

Anonimas

Laukiu nesulaukiu kada pasakysit, kad gyvybė gali užsimegzti ir sueities metu tarp vyro ir vyro. Išangė taps vagina.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS