Seimas praplėtė neapykantos kriterijų sąrašą: įtraukta odos spalva ir etninė kilmė | kl.lt

SEIMAS PRAPLĖTĖ NEAPYKANTOS KRITERIJŲ SĄRAŠĄ: ĮTRAUKTA ODOS SPALVA IR ETNINĖ KILMĖ

Seimas praplėtė neapykantos kriterijų sąrašą, įtraukdamas draudimą diskriminuoti dėl odos spalvos ir etninės kilmės.

Tokios Baudžiamojo kodekso pataisos šią savaitę buvo priimtos atsižvelgiant į Europos Komisijos raginimus, pranešė Teisingumo ministerija. Už jas balsavo 109 Seimo nariai ir penki susilaikė.

„Norime užtikrinti, jog kiekvienas jaustųsi oriai ir saugiai, nepaisant jo lyties, rasės, tautybės, religijos ar kitų kriterijų, todėl labai svarbu inicijuoti teisinių nuostatų pakeitimus, kurie leistų suderinti nacionalinį reguliavimą su ES teise ir taip efektyviau kovoti su homofobija, rasizmu, ksenofobija ar religiniu nepakantumu, ir užkirsti kelią priešiškumo bei smurto apraiškoms“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Norime užtikrinti, jog kiekvienas jaustųsi oriai ir saugiai, nepaisant jo lyties, rasės, tautybės, religijos ar kitų kriterijų.

Pataisose yra patikslinti Baudžiamojo kodekso straipsniai dėl neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų, ir numatyta, kad baudžiamoji atsakomybė grėstų ne tik už diskriminavimą amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu, bet ir dėl odos spalvos bei etninės kilmės.

Teisingumo ministerijos pranešime pažymima, kad artimiausiu metu Europos Komisijos iniciatyva planuojama išplėsti Europos Sąjungos nusikaltimų sąrašą – neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais.

Anot ministerijos, tai sukurs teisinį pagrindą priimti naują teisėkūros iniciatyvą, kuri užtikrins suderintas neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų kriminalizavimo taisykles visoje Europos Sąjungoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

ups

rodykles pastatėte kur kam galima o kur kam ne?

Tai juodus batus

dar galima nešioti?

tai

Gal pagaliau policajai ims už mužikiško liežuvio įtakotuvus ir propagandistus, ir netgi jų sekėjas PIŠ patarėjas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS