Seime – siūlymai griežtinti baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais | kl.lt

SEIME – SIŪLYMAI GRIEŽTINTI BAUDAS UŽ ŽIAURŲ ELGESĮ SU GYVŪNAIS

Seimas svarstys siūlymus griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais bei kitus projektus, kuriais bandoma užkirsti kelią nelegalių veisyklų veiklai.

Ketvirtadienį parlamentas po pateikimo pritarė keliems skirtingų frakcijų parlamentarų inicijuotiems projektams dėl gyvūnų apsaugos. Toliau juos svarstys Seimo komitetai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Dainius Gaižauskas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika bei keli kiti „valstiečiai“ siūlo pataisas, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais veiką vykdant komerciniais tikslais grėstų iki trejų metų nelaisvės. Už tokią veiką bendrininkų grupėje grėstų iki ketverių metų laisvės atėmimo.

Baudžiamasis kodeksas šiuo metu nediferencijuoja bausmių už žiaurių elgesį su gyvūnais. Dabar nustatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

Taip pat parlamentarų parengta Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisa leistų taikyti kriminalinės žvalgybos metodus aiškinantis nelegalias gyvūnų veisyklas.

„Pataisa kalba tik apie organizuotą, tęstinę nusikalstamą veiką, kai išnaudojami gyvūnai, žiaurus elgesys su gyvūnais daromas siekiant ekonominės naudos. Jei paprasti žmonės be leidimų, galbūt vieną kartą veisė tam tikrus gyvūnus, garantuoju, jų atžvilgiu vykdyti kriminalinės žvalgybos nebus galima“, – tvirtino D. Gaižauskas.

„Nusikalstama veika bus apysunkė tik tada, kai ją vykdys organizuota grupė, todėl nereikėtų baimintis, kad tai bus perteklinis pakeitimas, kad bus persekiojami visi žmonės, kurie turi gyvūnėlius ir bando sukergti, tai skirta sutraukyti organizuotiems tinklams“, – kalbėjo komiteto vadovas.

Socialdemokratų frakcijos atstovo Lino Balsio pataisos siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnas. Pagal pataisą, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo vienų iki trejų metų.

Mes siūlome baudas trigubinti.

Jis taip pat siūlo gyvūną kankinusiems asmenims uždrausti nuo trejų iki penkerių metų įsigyti ir laikyti augintinį.

Panašūs Baudžiamojo kodekso pakeitimai numatyti ir grupės konservatorių pateiktame projekte. Aistė Gedvilienė ir Laurynas Kasčiūnas dar siūlo didinti administracines baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Mes siūlome baudas trigubinti“, – teigė projektą pristačiusi A. Gedvilienė.

Pagal projektą, bauda už žiaurų elgesį su gyvūnu vietoje 50–1200 eurų baudos grėstų 150–3600 eurų bauda, o už pakartotinius pažeidimus bauda kiltų iki daugiau kaip 5 tūkst. eurų.

Seimo narė „valstietė“ Virginija Vingrienė siūlo, kad visi veisimo veiklai naudojami gyvūnai privalėtų būti paženklinti mikroschema ir registruoti, veisėjai turėtų kas pusmetį teikti informaciją apie visus veisimui naudojamus bei išveistus gyvūnus. Į verslinių gyvūnų augintinių veisimo sąvoką būtų įtraukti ir patelių apvaisinimui naudojami patinai.

Gyvūnų veisimas būtų įtrauktas į Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine, ar profesine veikla, numatoma galimybė konfiskuoti veisimui naudojamus gyvūnus, jų jauniklius. Lauko prekyvietėse ir turgavietė būtų uždrausta prekyba augintiniais.

Taip pat Baudžiamasis kodeksas jos pataisomis būtų papildytas, kad atsakomybė grėstų ne tik už žiaurų elgesį su gyvūnais, bet ir asmeniui, kuris nuslėpė tokį elgesį arba aplaidžiai vykdantiems kontrolę.

Socialdemokratų Dovilės Šakalienės, L. Balsio, liberalo Simono Gentvilo, konservatorių Pauliaus Saudargo ir A. Gedvilienės pataisos įpareigotų kates, šunis ar šeškus, taip pat šių gyvūnų jauniklius naudojant veisimo veiklai ar perduodant kitam savininkui paženklinti mikroschema.

Taip pat pataisomis būtų draudžiama prekyba lauko bei turgaviečių prekyba augintiniais.

Projektų autoriai tikisi, kad padidintos baudos, maksimali laisvės atėmimo bausmė ir apribota galimybė įsigyti bei laikyti gyvūnus, labiau atgrasys gyvūnų skriaudikus nuo nusikalstamų veikų darymo ir labiau apsaugos gyvūnus.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Anonimas

Nu ko tikėtis pilnas seimas šunų

kodėl

kalbama tik apie šunis ? Be šunų yra ir kitų gyvūnų, kurių veisimu taip pat užsiima,yra ir benamės katės,kur jų teisės ? Dviese prižiūrim 10 kačių,per dvi šėrimo vietas,dauguma jų jau sterilizuotos,nė cento jų priežiūrai bei teritorijos priežiūrai neišskiria nei savivaldybė,nei seniunija.Pastoviai niokojama viena šėrimo vieta nepilnamečio vaiko,kuris dar užsiundo savo šunis ant kačių.Kur kreiptis tokiu atveju,kai nėra GYVŪNŲ POLICIJOS ?

jonas

tai grieztinkit bausmes ir uz ju neprieziura o tai loja staugia diena nakti laksto kur nori apsike visus kampus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS