Seime – pataisos dėl nemokamų Registrų centro duomenų žiniasklaidai | kl.lt

SEIME – PATAISOS DĖL NEMOKAMŲ REGISTRŲ CENTRO DUOMENŲ ŽINIASKLAIDAI

  • 2

Seimas antradienį ėmėsi pataisų dėl nemokamo Registrų centro duomenų teikimo žurnalistams.

Vyriausybės parengtos pataisos siūlo, kad žurnalistai turėtų teisę neatlygintai gauti duomenis iš registrų ir valstybės informacinių sistemų, pasirašius atitinkamas sutartis. Tačiau informacijos negalės gauti žurnalistai, per pastaruosius metus daugiau kaip du kartus pažeidę Visuomenės informavimo etikos kodeksą ir tiek pat kartų padarę rimtų profesinių pažeidimų, taip pat etikos nesilaikančios žiniasklaidos priemonės.

Už šias pataisas po pateikimo balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo du ir aštuoni susilaikė. Toliau pataisas svarstys Seimo komitetai. Iki priėmimo dar reikės dviejų balsavimų.

Kol bus priimtos įstatymo pataisos, Vyriausybė praėjusią savaitę priėmė laikiną sprendimą, sudarantį sąlygas žurnalistams neatlygintinai gauti duomenis iš Registrų centro.

Šiomis dienomis Registrų centras pasirašo atskiras sutartis su žiniasklaidos priemonėmis.

Vyriausybė teigia, kad duomenų teikimo išlaidos bus kompensuojamos iš valstybės biudžeto.

Registrų centras rugsėjo 14 dieną nutraukė daugelį metų galiojusią praktiką pagal žurnalistų užklausas neatlygintinai pateikti registrų duomenis. Žurnalistų bendruomenė pareiškė, kad taip nepagrįstai apribota žiniasklaidos laisvė gauti informaciją iš valstybės.

Naujasis centro direktorius Saulius Urbanavičius teigė, kad duomenų teikimui nebuvo teisinio pagrindo.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Ot būčiau nenusileidęs.

Tegu eina tie žurnaliugos šieno ravėt.Kartu su konservėm.Nurodinėja čia..lyg būtų garbingi ir visada ginantys tiesą..:{|

Kaip paaiškėjo žurnalistai

daugelį metų duomenis gaudavo NETEISĖTAI, dabar tvarkoma įstatyminė bazė, tik žurnalistai, deginę žvakukutes , šį faktą nutylėjo ir padarė šou, o blogiausia tai, kad žiniasklaida yra verslas, kuris nori gauti paslaugą nemokamai. Kodėl ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS