A. Širinskienė: iš „CityBee“ pavogti duomenys gali būti panaudoti organizuojant teroristinę veiklą | kl.lt

A. ŠIRINSKIENĖ: IŠ „CITYBEE“ PAVOGTI DUOMENYS GALI BŪTI PANAUDOTI ORGANIZUOJANT TERORISTINĘ VEIKLĄ

  • 11

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sukritikavo teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, kuri, reaguodama į pavogtus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenis, teigė, jog dėl to itin didelės rizikos duomenų savininkams nekyla. „Valstiečių“ sudarytos šešėlinio Ministrų Kabineto narė tvirtina, kad sunerimti yra dėl ko, nes nutekinti piliečių duomenys gali būti pasitelkti vykdant tokias nusikalstamas veikas kaip prekyba ginklais, terorizmas ar pinigų plovimas.

„Teisingumo ministrė E. Dobrovolska, užuot pasakiusi, ko buvo ar bus imtasi, kad tokios duomenų vagystės, kaip įvyko „CityBee“ ateityje nepasikartotų ir įspėjusi pavogtų asmens duomenų savininkus, ko jie gali tikėtis ir ko turėtų saugotis, puola raminti, kad asmens duomenų vagystė pasekmių beveik neturės ir rizika dėl pavogtų duomenų panaudojimo yra žema“, – feisbuke rašo A. Širinskienė.

Politikė kelia ir klausimus, ar, pasak jos, pavogti asmens duomenys tikrai jokios žalos nepadarys.

„Valstiečių“ šešėline teisingumo ministre paskelbtos politikės teigimu, tokius asmens duomenis kaip asmens kodas, adresas, vardas, pavardė, elektroninis paštas, asmenį galinčių identifikuoti dokumentų serijos numeriai, gali būti panaudoti labai plačiai.

„Ypač vykdant tarptautinį elementą turinčias nusikalstamas veikas“, – pažymi A. Širinskienė.

Kai tuo tarpu nieko neįtariantis „CityBee“ klientas, tikrasis tos asmens tapatybės „savininkas“, sau ramiausiai skrenda į atostogas Maldyvuose.

„Nelegali imigracija iš trečiųjų šalių dažnai vyksta prisidengiant suklastotais dokumentais. Tik pagalvokime, kaip ramiai galėtų ES judėti tūlas X trečiojo pasaulio šalies pilietis su „CityBee“ kliento asmens duomenimis suklastotame pase. O dabar įsivaizduokime, kad tas tūlas X šalies gyventojas, turintis „CityBee“ kliento duomenimis užpildytus asmens dokumentus, būdamas Europoje įsivelia į prekybą ginklais, teroristų tinklo organizavimą ir yra įtariamas pinigų plovimu...kai tuo tarpu nieko neįtariantis „CityBee“ klientas, tikrasis tos asmens tapatybės „savininkas“, sau ramiausiai skrenda į atostogas Maldyvuose. O kur dar sandoriai, kuriuos galima palyginti nesunkiai sudaryti, ypač kai jiems nereikia notarinės formos“, – feisbuke rašė „valstietė“.

Teisingumo ministrė E. Dobrovolska antradienį sakė, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo.

ELTA primena, kad pirmadienio popietę paaiškėjus, kad kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų „CityBee“ klientų informaciją, ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų pradėjo Lietuvos kriminalinės policijos biuras, bendradarbiaudamas su pačia įmone.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Agne nesinervuok

Nereikalingi buki klumpakojai avinai jokiems teroristams, nx dar paraką gadint. Pasakys avys skiepytis, ir nubėgs besimušdami už pirmumo eilę ant čipo.

Ramus

Visko neskaiciau, bet pinigus plauna bankai. LT jie skandinaviski. Zmones ir darbininkai pinigu neplauna. Pasitikslink pas Vasiliauska.....

Sirinskienei

CitiBee vairuotojai ir yra teroristai keliuose. Kodel neuzdaroma teroristu baze???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS