Socialdemokratas siūlo elektriniu paspirtuku leisti naudotis nuo 16 metų | kl.lt

SOCIALDEMOKRATAS SIŪLO ELEKTRINIU PASPIRTUKU LEISTI NAUDOTIS NUO 16 METŲ

  • 14

Socialdemokratas Julius Sabatauskas siūlo elektriniu paspirtuku leisti naudotis nuo 16 metų, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų.

J. Sabatauskas su grupe parlamentarų užregistravo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo apibrėžti elektrinių paspirtukų sąvoką, nustatyti aiškius reikalavimus judėjimui šiomis transporto priemonėmis, pranešė parlamentaro biuras.

„Parengti šį projektą  paskatino tai, kad paspirtukų – vis daugiau, grėsmingai auga šiurpių eismo įvykių, kuriuos sukelia paspirtukininkai, skaičius, o taisyklių nėra. Negalime nereaguoti į tokį avarijų, traumų ir sužalojimų skaičiaus augimą“, – sako pasiūlymą parengęs J. Sabatauskas.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad elektriniu paspirtuku laikoma „dviratė transporto priemonė, varoma elektra“. Siūloma galios riba – 500 vatų, o greičio – 20 kilometrų per valandą.

Elektriniais paspirtukais siūloma leisti važiuoti ne jaunesniems nei 16 metų asmenims, o jei išklausomas specialusis kursas – 14 metų.

Siūloma įtvirtinti reikalavimą, kad galima judėti tik su tvarkingas šviesas ir stabdį turinčiu elektriniu paspirtuku, įpareigoti elektrinių paspirtukų vairuotojus tamsiu paros metu dėvėti šalmą ir liemenę.

Be to, siūloma numatyti, kad paspirtuku leidžiama važiuoti tik vienam asmeniui ir tik keliais bei specialiai pritaikytais takais. Siūloma drausti paspirtuku kirsti perėjas.

„Skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę per perėją einantiems pėstiesiems – ir sau. Kitų transporto priemonių vairuotojai turi nedaug šansų laiku pastebėti pėsčiųjų perėją kertantį elektrinį paspirtuką“, – sako J. Sabatauskas.

Parlamentaro pateikiamas Lietuvos Kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai užregistruoti 202 eismo įvykiai, susiję su paspirtukais, jų metu nukentėjo 209 žmonės. Seimo narys taip pat pažymi, kad ne visais atvejais yra kreipiamasi į policiją.

Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės Greitosios pagalbos priimamojo duomenimis, per pastaruosius metus į šią įstaigą dėl traumų, susijusių su elektriniais paspirtukais, kreipėsi 575 asmenys, iš kurių 243 patyrė daugybinius sužalojimus, 56 asmenys buvo hospitalizuoti.

Seimo narys patiekia statistinius duomenis, kad iš fiksuotų sužalojimų 202 buvo galvos ir kaklo, iš kurių septyni – gyvybei pavojingos smegenų traumos, 59 krūtinės ląstos, pilvo ir dubens sužalojimai, tarp kurių buvo tokių traumų, dėl kurių asmenys buvo iš dalies paralyžiuoti. Gydyti 396 galūnių sužalojimai.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

vadeliotojas

gatve... ne zaidimu aisktele - kursus praejei, islaikei regitros egzamina, sertifikata turi, draudima, keliu mokesti - vaziuok... a jeigu ne vaziuok laukais miskais paupeliais kiemais pesciuju takais.... del pesciuju : KET turi isklausit visi privalomai ir egzaminus laikyt ...o tai ant pesciuju pereju prisiveisia nemirtingu ...

O taip

Keliais važiuodami paspirtukai? Jie transporto priemonėms labiau painiosis nei pėstiesiems šaligatviais...Tegul važinėja kaip nori: savo sveikata ir gyvybe rizikuoja, svarbu kitų nesužalotų...

Velniskas greitis

Šalmai buvo rekomenduojami...ypač vyresniems nei 18 metų...Svarstė kokius šalmus dėvėti..Bus proga policininkams kabinetus ir baudomis užkaišioti biudžeto skyles...bei skolas....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS