T. V. Raskevičius: Z. Jedinskis turi VSD išduotą leidimą dirbti su slapta informacija | kl.lt

T. V. RASKEVIČIUS: Z. JEDINSKIS TURI VSD IŠDUOTĄ LEIDIMĄ DIRBTI SU SLAPTA INFORMACIJA

  • 0

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad buvęs Seimo nario Česlavo Olševskio patarėjas Zbignevas Jedinskis turėjo jam išduotą leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Tokia galimybė prorusiškais pasisakymais garsėjančiam Z. Jedinskiui, pasak T. V. Raskevičiaus, galioja iki šiol.

„Praėjusią savaitę kreipiausi į Valstybės saugumo departamentą, prašydamas įvertinti, ar buvusio Seimo nario Česlavo Olševskio patarėjo Zbyszek Jedziński darbas Seime nekelia grėsmės nacionalinio saugumo ir gynybos interesams. Nors atsakymo dar negavau, istorijoje aiškėja naujos aplinkybės. Pasirodo, kad Z. Jedziński, kuris teigia, kad Lenkija turėtų išstoti iš ES ir NATO bei sudaryti sąjungą su Rusija, nuo 2016 m. lapkričio 18 d. turi teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“. Šis leidimas jam galiojo iki 2016-2020 metų Seimo kadencijos pabaigos. Tačiau įdomiausia šioje istorijoje yra tai, kad VSD tikrinimo išvada, kad šis žmogus gali dirbti su įslaptinta informacija, galioja iki 2023 metų kovo 4 dienos. Kitais žodžiais tariant, jei Z. Jedziński šiandien pradėtų eiti pareigas, kuriose reikėtų gauti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, toks leidimas jam būtų išduotas jo net papildomai nepatikrinus. Po 2016 metų gali atsigulti į lovą nors ir su pačiu Putinu, tačiau mūsų VSD tas menkai tedomina“, – trečiadienį feisbuke rašo T. V. Raskevičius.

Anot jo, įdomu ir tai, kad 2016 metais Seimo valdyba yra priėmusi sprendimą, kad į Seimo rūmus gali patekti visi buvusių kadencijų Seimo nariai. „Tai nors Z. Jedziński Seimo nario padėjėju jau nebedirba, po Seimo rūmus ir toliau vaikštinėja laisvai. Suprantu, kad leidimus pateikti į Seimą neribotai turėtų turėti signatarai, buvę Seimo pirmininkai ar kiti valstybės vadovai, tačiau visi visų buvusių kadencijų Seimo nariai? Čia jūs rimtai? Panašu, kad Seime yra susiformavęs nemenkas užutekis, kurį reikia padėti išardyti. Pagalvosiu, kaip galima tą efektyviai padaryti“, – rašė T. V. Raskevičius.

ELTA primena, kad kovo pabaigoje Z. Jedinskis savo feisbuko paskyroje pareiškė, kad Lenkija turi palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija.

„Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija. Tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės“, – asmeninėje feisbuko paskyroje teigė Z. Jedinskis.

Visgi viešos kritikos sulaukęs Z. Jedinskis apsisprendė stabdyti savo narystę Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungoje. Apie tai feisbuke informavo LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Gairės: Tomas Vytautas Raskevičius, Zbignevas Jedinskis, karas Ukrainoje, slapta informacija
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS