URM ragina ES nedelsiant pradėti derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija | kl.lt

URM RAGINA ES NEDELSIANT PRADĖTI DERYBAS SU ALBANIJA IR ŠIAURĖS MAKEDONIJA

  • 0

Užsienio reikalų ministras Arnoldas Pranckevičius sako, kad Europos Sąjunga turėtų nebedelsti ir pradėti derybas dėl narystės su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

Ketvirtadienį A. Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime su Albanijos užsienio reikalų ministre Olta Xhacka (Olta Džačka) ir Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministru Bujaru Osmanu. Susitikimo metu aptarti nacionaliniai šalių kandidačių vidaus procesai, europinė perspektyva bei politinė situacija regione.

Kalbėdamas apie situaciją Vakarų Balkanuose, viceministras akcentavo ES politinio įsitraukimo regione ir jau duotų įsipareigojimų laikymosi svarbą, pabrėžė, kad ES nebuvimas regione sudaro vakuumą, atveria duris kitų šalių kišimuisi, neatitinka ES strateginių tikslų.

„Nekyla abejonių dėl Šiaurės Makedonijos ir Albanijos pažangos ir reikalavimų, būtinų ES deryboms pradėti, įgyvendinimo. Turime laikytis ES pažadų ir įsipareigojimų ir kuo greičiau patvirtinti derybų programas. Reali ES plėtros perspektyva yra geriausia investicija į regiono stabilumą ir saugumą“, - sakė viceministras.

Jis paragino dar šį pusmetį surengti Tarpvyriausybines konferencijas su šiomis šalimis, kartu kvietė šalis kandidates tęsti reformų įgyvendinimą.

A. Pranckevičius taip pat paragino valstybes nares, turinčias neišspręstų dvišalių klausimų, kuo greičiau juos išspręsti, kad būtų galima neatidėliojant pradėti stojimo derybas su Šiaurės Makedonija ir Albanija bei išreiškė paramą aukšto lygio ES ir valstybių narių tarpininkavimui šiuo klausimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS