Užsieniečiams siūloma leisti dalyvauti partijų veikloje, bet ne jas steigiant Pereiti į pagrindinį turinį

Užsieniečiams siūloma leisti dalyvauti partijų veikloje, bet ne jas steigiant

2014-06-18 12:04
BNS inf.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Andriaus Ufarto / Fotobanko nuotr.

Vyriausybė teikia Seimui pataisas, kurias priėmus kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai galėtų būti Lietuvoje įregistruotos politinės partijos nariais, bet negalėtų būti tokių politinių partijų steigėjais.

Teisingumo ministerija tokį įstatymo variantą parengė, kai Seimas grąžino tobulinti ankstesnes pataisas, kurio būtų leidusios užsieniečiams ir steigti partijas Lietuvoje.

„Buvo pateikti du projektai, kuriems nepritarė Seimas, dabar siūloma pateikti trečiąjį projektą - dar švelnesnį, kai kitų ES valstybių piliečiai negalės būti mūsų politinių partijų steigėjais, bet tie, kurie nuolat gyvena, tai yra gyvena penkerius metus, galės dalyvauti tų politinių partijų veikloje. Švelnesnio varianto aš sugalvoti negaliu, bet jeigu Seimas vėl šitą atmes, mes vėl turėsime problemų su ta kontrole, kurią vykdo Europos Komisija“, - posėdyje sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo šių metų rugsėjo.

Panašias pataisas Vyriausybė Seimui jau buvo pateikusi ne tik šįmet balandį, bet ir pernai. Parlamentas joms vis nepritaria, nors Lietuva yra gavusi oficialų pranešimą dėl ES teisės pažeidimo procedūros.

Pasak Europos Komisijos, Lietuvos pilietybės neturintys asmenys, ketinantys tapti kandidatais vietos savivaldos ar Europos Parlamento rinkimuose, rinkimų procese atsiduria nepalankioje padėtyje, palyginti su kandidatais, kurie yra Lietuvos piliečiai.

„Įstatymo projektu siūloma Europos Sąjungos valstybės narių piliečiams, kurie nėra Lietuvos Respublikos piliečiai, netaikyti draudimo tapti politinės partijos nariais, todėl jie turėtų lygias galimybes kartu su Lietuvos piliečiais visapusiškai pasinaudoti savo teise dalyvauti politinėje veikloje ir rinkimų metu būti išrinkti į Europos Parlamentą arba vietos savivaldos tarybas“, - teigia Teisingumo ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra