V. Pranckietis: gal kursime Konstituciją pagal A. Širinskienę? | kl.lt

V. PRANCKIETIS: GAL KURSIME KONSTITUCIJĄ PAGAL A. ŠIRINSKIENĘ?

Iš šalies vadovybės sąrašo Agnei Širinskienei pasiūlius išbraukti Seimo pirmininko pareigybę, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad toks siūlymas skamba nebekonstituciškai.

„Išbraukti Seimo pirmininko pareigybę iš vadovybės? Skamba tai kažkaip kitaip, nebekonstituciškai. Tai gal kursime Konstituciją pagal A. Širinskienę?“, – trečiadienį žurnalistams  sakė V. Pranckietis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė įregistravo pasiūlymą Seime svarstomam naujos redakcijos Vadovybės apsaugos įstatymo projektui, kuriame siūloma iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

„Ji pasakė aiškiai, kad tai nesusiję su asmeniu, o susiję su pareigybe. Ji nustatė, kad grėsmės lygis tai pareigybei bus nustatomas pagal Agnę Širinskienę. Manau, kad tai yra taip primityvu ir toks primityvus požiūris į Konstituciją, į valstybę, kad reikėtų turbūt šitam asmeniui pasirūpinti tuo, ką ji veikia. Gal reikėtų kryptingiau veikti pozityviai, o ne ieškoti būdų, kaip ką nors šiandien įveiksime“, – patarė V. Pranckietis.

Ji nustatė, kad grėsmės lygis tai pareigybei bus nustatomas pagal Agnę Širinskienę.

Pasak A. Širinskienės, iš Seimo narių renkamas Seimo pirmininkas, įvertinus galinčias kilti grėsmes jo saugumui, jei tokių būtų nustatyta, galėtų būti saugomas kaip ir kiekvienas Seimo narys, nenustatant jam atskiro teisinio statuso.

„Siekiant tai įgyvendinti, koreguotina “vadovybės” sąvoka“, – sako A. Širinskienė.

Pagal jos siūlomą projektą, Vadovybė – Respublikos prezidentas, ministras pirmininkas ir asmenys, laikinai einantys prezidento pareigas, taip pat pavaduojantys ministrą pirmininką. Jei Seimas pritartų, Seimo pirmininko šiame sąraše nebeliktų.

V. Tomaševskis A. Širinskienei nepritaria

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad jo vadovaujamos partijos atstovai Seime nepalaikytų siūlymo iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

„Tai yra parlamentarizmo tradicija, taip yra daugelyje šalių. Manau, kad čia daug nesutaupytų mūsų valstybė. Bet tokiu atveju tam tikra prasme sumažės parlamento prestižas. Manau, kad  yra labai svarbu, kad Seimo prestižas augtų. (...) Gal tokia situacija neturi  kažkokios didelės reikšmės, bet tokiu būdu būtų siunčiama neigiama žinutė visuomenei, kad jie ten visi tarpusavyje pešasi“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė V. Tomaševskis.

Rašyti komentarą
Komentarai (42)

Ne tik jam

bet ir Landzbergui ir stankūnaitei reikia apsaugą nuimti - kam jie reikalingi..O mes sutaupytume milijonus.

Kai reikėjo

balsuoti dėl jo kaip pirmininko pasilikimo seime, tai Pranskietis susiveikė kad balsavime nedalyvautų kaip galima daugiau seimo narių, o kai va ant Širinskienės loti kai ji pagrystai jam privilegijas pasiūlė nuimti, tai baisus pasipiktinimas? Falšyvas Klounas.

Internetinis darbas namuose

Pradėkite nedelsdami kurti pinigus ... „Google“ siūlo darbo vietas, kuriose žmonės gali dirbti internetu iš savo namų, ir aš per pirmąjį šio darbo mėnesį uždirbau 24795 USD. Buvau sukrėstas, kai kaimynė man pasakė, kad ji vidutiniškai kainuoja 30 000 USD, bet matau kaip tai veikia dabar. Dabar jaučiu tiek daug laisvės, kad esu pats savo viršininkas. Tai aš ir darau .......................>>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­o­m
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS