V. Pranckietis į KT teisėjus siūlo Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą | kl.lt

V. PRANCKIETIS Į KT TEISĖJUS SIŪLO SEIMO KANCELIARIJOS TEISĖS DEPARTAMENTO VADOVĄ

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus siūlo Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą Andrių Kabišaitį.

„Išneštas registruoti teikimas, siūlau Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą A. Kabišaitį“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas.

„Ši kandidatūra suderinta ir su daugeliu frakcijų, ir buvo valdančiųjų atskirų frakcijos narių (A. Kabišaitis) minimas kaip galimas kandidatas“, – sakė parlamento vadovas.

Pasak Seimo pirmininko, A. Kabišaičio kandidatūra pagal įstatymą gali būti pristatyta Seime po trijų mėnesių, ir šį kartą kandidatūrų pateikimo laikas nebus derinamas su Prezidentūra ir Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu (LAT).

„Kandidatūra po trijų mėnesių jau gali būti svarstoma Seime ir įvyktų patiekimas. Rugsėjo mėnesio pradžioje būtų galima tęsti procedūrą. Nebetapatintume (pateikimo) su prezidentu ir Aukščiausiuoju Teismu“, – sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas ketvirtadienį situaciją dėl teisėjų, Seime anksčiau atmetus visas tris kandidatūras į KT, aptarė susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda, tačiau teigė negalintis pasakyti, kada šalies vadovas teiks savo kandidatą.

„Kalbėjome, kada teiktume kandidatus į Konstitucinį Teismą, bet aš nekalbėsiu už prezidentą, jis paklausė, kada aš norėčiau teikti, aš pasakiau – šiandien po pietų“, – sakė parlamento pirmininkas.

Seimas balandį atmetė visus tris pateiktus kandidatus į KT teisėjus. Seimo pirmininkas V. Pranckietis į šias pareigas tuomet siūlė buvusią KT kanclerę Ingridą Danėlienę, prezidentas Gitanas Nausėda – advokatę Giedrę Lastauskienę, tuometinė laikinoji LAT pirmininkė Sigita Rudėnaitė – šio teismo teisėją Algį Norkūną.

Prezidentas S. Rudėnaitę buvo pasiūlęs nuolatine LAT vadove – jos kandidatūrą Seimas irgi atmetė ir tuo pačiu atleido iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų. Šią situaciją dabar aiškinasi KT, priėmęs Seimo kreipimąsi įvertinti, ar tinkamai buvo suformuluotas prezidento dekretas ir Seimo nutarimas, teisėją iš pareigų atleidus be teisinio pagrindo.

Šalies vadovas yra patvirtinęs, kad ketina abi Seimo atmestas kandidates į teismus teikti iš naujo, nes negirdėjęs joms išsakytų priekaištų per svarstymą Seime.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Teisėjų kadencijos pabaiga yra atitinkamų metų kovo mėnesio trečiasis ketvirtadienis. KT teisėjų kandidatūras teikiantys valstybės pareigūnai privalo ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki teisėjų kadencijos pabaigos pateikti Seimui naujų teisėjų kandidatūras.

Nustatytu laiku nepaskyrus naujo teisėjo, jo pareigas eina kadenciją baigęs teisėjas tol, kol bus paskirtas ir prisieks naujas teisėjas.

R. Karbauskis: Seimo pirmininko kandidatas valdančiųjų paramos neturės

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis teigia, kad parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus pasiūlytas Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovas Andrius Kabišaitis valdančiųjų paramos neturės.

„Aš norėčiau Teisės departamento vadovui A. Kabišaičiui pasakyt, kad jo pavardė su dauguma nebuvo derinta jokiais būdais, nes Seimo pirmininkas su valdančiąja dauguma nebendrauja, jis tariasi tik su G. Landsbergiu. Dėl to, žinant tą faktą, galima daryti prielaidą, kad kandidatas, jei bus pasiūlytas, turės paramą tik iš opozicijos, o balsų jo paskirti neužteks“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis tvirtina, kad kandidatūra derinta, tik ne asmeniškai su R. Karbauskiu, o kitais valdančiaisiais.

„Su R. Karbauskiu nebuvo derinta, o su valdančiaisiais buvo derinta. Tų žmonių, su kuriais derinta, neminėsiu, su dauguma frakcijų seniūnų derinta“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

R. Karbauskis tvirtino, „kandidatai, kurie verti tapti KT teisėjais, tikrai Seime turėtų palaikymą“ ir kaip tokią galimą kandidatūrą įvardino buvusį teisingumo ministrą, Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovą Juozą Bernatonį, tačiau sakė neabejojantis, kad V. Pranckietis šios kandidatūros neteiktų.

„Iš Seimo  personalo mes tikrai nematėme žmogaus, kuris galėtų tapti, dabar kandidatas siūlomas iš Seimo kanceliarijos, neabejočiau, kad palaikymo kandidatui nebūtų. (...) Kalbant apie Seimo narius, kurie galėtų būti (kandidatais), tiktai Bernatonis atitinka tuos reikalavimus, kurie keliami KT teisėjui“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS