Vyriausybė į ES Bendrąjį Teismą teikia T. Davulio kandidatūrą | kl.lt

VYRIAUSYBĖ Į ES BENDRĄJĮ TEISMĄ TEIKIA T. DAVULIO KANDIDATŪRĄ

Vyriausybė trečiadienį į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą nusprendė teikti Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekano Tomo Davulio kandidatūrą.

Sprendimu Ministrų kabinetas kreipiasi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu pritarti T. Davulio kandidatūros siūlymui į šias pareigas.

Šiuo metu ES Bendrajame Teisme dirba du teisėjai – 2019-aisiais Seimo pritarimu į pareigas paskirtas buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Rimvydas Norkus, o kito teisėjo, Virgilijaus Valančiaus, kadencija baigėsi užpernai spalį. Vis dėlto nesutarus dėl naujo kandidato, jis dirba iki šiol.

2019 metų sausį tuometinio Konstitucinio Teismo teisėjo Gedimino Mesonio kandidatūrai pritarė visos trys Lietuvos institucijos, tačiau ją atmetė Liuksemburge esantis vertinimo komitetas.

Tų pačių metų liepą Vyriausybė jau buvo pateikusi pasiūlymą pratęsti V. Valančiaus buvimą teisme dar vienai kadencijai, tačiau tam nepritarė prezidentas G. Nausėda.

2020 metais atrankoje geriausiu išrinktas buvo tuometinis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, tačiau jo kandidatūrai nepritarė prezidentas.

ES Bendrasis Teismas daugiausia nagrinėja ieškinius dėl ES institucijų teisės aktų, tarp jų – valstybių ieškinius Europos Komisijai. Teisėjai į šį teismą skiriami šešerių metų kadencijai.

Teisingumo ministerijos atrinktam kandidatui turi pritarti Vyriausybė ir prezidentas, dėl paskyrimo turi balsuoti ir Seimas. Jei visos šios procedūros įvykdomos, kandidato tinkamumą vertina specialus komitetas Liuksemburge.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

cha ...paskaitykit archivus

jis aplamai nevertas teisejo vardo...

Inga

Tai geresnių kandidatų nebuvo?

Net keista girdeti,kad lt

Turi teiseju???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS