Žaidimai procedūromis: „valstiečiams“ paprašius pertraukų, planuojamas neeilinis posėdis | kl.lt

ŽAIDIMAI PROCEDŪROMIS: „VALSTIEČIAMS“ PAPRAŠIUS PERTRAUKŲ, PLANUOJAMAS NEEILINIS POSĖDIS

  • 0

Opoziciniams „valstiečiams“ paprašius pertraukos iki kito posėdžio, antradienį Seime liko nesvarstytas projektas pratęsti karių įgaliojimus pasienyje dėl Baltarusijos.

Dėl to trečiadienio rytą planuojama šaukti neeilinį posėdį.

Pirmasis Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma BNS sakė, kad neeilinį posėdį planuojama rengti, nes šį ir dar kelis kitus svarbius projektus reikia priimti pratęstoje rudens sesijoje.

„Valstiečiai“ antradienį pertraukos dėl projektų paprašė pasipiktinę valdančiųjų elgesiu, pagal Seimo procedūras užkirtusiu jiems kelią atidėti Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto svarstymą.

Vyriausybė siekia dar trims mėnesiams – iki gegužės 13 dienos – pratęsti karių patruliavimą pasienyje su Baltarusija.

Ministrų kabinetas prašo šį nutarimą svarstyti skubos tvarka.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad grėsmės pasienyje su Baltarusija neišnyko ir hibridinė ataka nėra pasibaigusi, nors situacija ir atrodo aprimusi.

Šiuo metu leidimas pasitelkti karius valstybės sienos apsaugai, siekiant suvaldyti neteisėtą migraciją iš Baltarusijos, galioja iki vasario 13 dienos.

Esant ekstremaliai situacijai kariai pasienyje, kaip ir pasieniečiai, turi teisę duoti privalomus nurodymus, atlikti asmens apžiūrą ir sulaikyti įtariamus asmenis ir kt.

Vyriausybės duomenimis, šiuo metu daugiau nei tūkstantis karių pasitelkta padėti Valstybės sienos apsaugos tarnybai atlikti jai pavestas sienos apsaugos funkcijas.

Iki sausio 14 dienos Lietuvos pasienyje su Baltarusija paskelbta nepaprastoji padėtis. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Pasieniečių duomenimis, į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų, dar per 8,1 tūkst. jų pasienyje apgręžta.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS