Alytaus meras: būtų labai juokinga, jei nebūtų graudu | kl.lt

ALYTAUS MERAS: BŪTŲ LABAI JUOKINGA, JEI NEBŪTŲ GRAUDU

  • 6

Jau praėjo dešimt dienų, kai pragariškas Alytaus gaisras užgesintas. Tačiau su jo pasekmėmis dar tenka kovoti. Pirmadienio vakarą Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo feisbuko paskyroje vėl prakalbo apie situaciją, mieste susidariusią po gaisro.

"Būtų tikrai labai juokinga, jei nebūtų graudu. 10 dienų degėme. 10 dienų jau nedegame. Iš viso praėjo 20 dienų.

Ir šiandien į tą garsiąją velnio skylę atvažiavo Aplinkos apsaugos agentūros specialistai. Sakau, vyrai, reikia tvarkyti greičiau, šitiek laiko praėjo, padangų smarvė olialia, niekas nevyksta, nors viršūnėlės mums į akis žiūrėjo ir nemirksėjo – padėsime, sutvarkysime.

Aplinkosaugininkai žiūri į mane. „Jei žadėjo, dar nereiškia, kad taip ir bus“, - šypsosi. Pirmiausia reikia parengti planus ir suteikti šansą susitvarkyti savininkui. Tada duoti jam laiko pamąstyti, gali jis kažką sutvarkyti, ar ne. Jeigu taip – vienas kelias, jeigu ne – kitas kelias. Ir vėl procedūros. Kitaip tariant, jeigu tas šiukšles pradės kažkas vežti po trijų mėnesių – bus geriau nei gerai", - piktinasi meras.

N.Cesiulis pasigenda įvairių institucijų veiklos koordinavimo.

"Į gaisravietę buvo atvažiavusios, ko gero, visos institucijos, kokios tik veikia Lietuvoje. Visos kažką tyrinėjo, matavo, skaičiavo. Ir nė viena turimais duomenimis nesidalija. Trumpai tariant – kairė nežino, ką daro dešinė. O dar tiksliau – kiekviena gyvena savo atskirą gyvenimą.

Į gaisravietę buvo atvažiavusios, ko gero, visos institucijos, kokios tik veikia Lietuvoje. Visos kažką tyrinėjo, matavo, skaičiavo. Ir nė viena turimais duomenimis nesidalija.

Taigi atvažiuoja specialistai be jokios faktinės informacijos. Ir vėl negali paprastų žmonių kaltinti – nes čia jau apačia nežino, ką veikia viršus. Ir praktiškai čia taip pat visi gyvena atskirus gyvenimus. Ir tuos pačius darbus dirba kelis kartus. Juk kažkas davė leidimus, kažkas suskaičiavo ir pasakė, kad yra N tūkst. padangų. Paskui pasakė, kad skaičiai kur kas didesni, atsirado penkiaženklės sumos. Ar jos atsirado iš akies?", - rašo Alytaus miesto vadovas.

N.Cesiuliui, švelniai tariant, keisti atrodo aplinkosaugininkų veiksmai.

"Nežinomybė, aišku, slegia. Bet kai žinai tiesą – jausmas irgi ne ką geresnis. Pavyzdžiui, reikėjo specialių svarstyklių ir technikos, kad galėtų tiksliai apskaičiuoti, apie kokį atliekų dydį eina kalba. Suradome, užsakėme, pristatėme į vietą. Atvažiuoja aplinkosaugininkų žmonės ir tada mes juos įkalbinėjame, kad vyrai – padarykite tai šiandien, rytoj vėl reikės iš naujo prašyti svarstyklių ir technikos. Sutinka. Paskui persigalvoja – juk nedegantis reikalas. Galiausiai sutinka. O finalas toks – paaiškėja, kad Aplinkos apsaugos agentūra pati turi sutartis, gali paprastuoju būdu gauti tas svarstykles, bet nenori rizikuoti. Nes gali niekas nesumokėti. Tai lai savivaldybė tvarkosi", - pyksta meras.

N.Cesiulis tvirtina, kad kuo greičiau reikia imtis konkrečių darbų, nes po gaisro likusios padangos su visomis savo grožybėmis niekur nedings.

"Rūsiuose – dešimtys tūkstančių kubų juodo drumzlino vandens. Ir pamažu jis kažkur dingsta. Ar į mūsų Gulbynę, ar į Nemuną, ar dar velniai žino kur. Tie patys atvažiavę aplinkosaugininkai man aiškino, kad šioje žemėje didesnio š... yra, nėra čia ko bijoti. Bet aš nenoriu rizikuoti. Sukviečiau komandą specialistų, dabar daromi vandens tyrimai, strateguojama, kaip tą vandenį išsiurbti. Rytoj per pietus turiu gauti veiksmų planą ir atsakymus. Mano reikalavimas trumpas ir aiškus – tas vanduo turi būti išvalytas ir tik tada paleistas.

Juk sakiau – būtų tikrai juokinga, jei nebūtų graudu", - įrašą baigia Alytaus miesto meras.

GALERIJA

  • Alytaus meras: būtų labai juokinga, jei nebūtų graudu
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

...

Ach, štai ir prabilo 'nusipelnę čiulbuonėliai': "Tai gaisrininkai KALTI kad gaisrą (be MŪSŲ planų) gesino - būtų viskas gražiai sudegę ir jokių galų nebūtų likę, o dabar - tvenkiniai PURVINO vandens ir padangų likučiai - KUR dabar juos reiks dėt?".

Katastrofa

Panašu, kad iki šiol dar nesudarytas vyriausybės avarijos likvidavino padarinių organizacinis komitetas, nėra vieningo atskirų institucijų darbų plano, nepaskirti atsaking asmenys už avarijs padarinių likvidavimo darbus. Nebuvo darbų organizavimo kilus gaisrui, nėra darbų organizavimo likviduojant gaisro padarinius. Tai akivaizdus įrodymas, kas laukia, jei įvyktų avarija Astravo AE.

Žinovas

Aš jau beveik žinau, kokie bus grunto, požeminio vandens tyrimų rezultatai- teršalai neviršija gamtinio fono, nes juk reikia taupyti valstybės pinigus kad ir prezidento vilos rekonstrukcijai. Todėl jei norite tikrų rezultatų- patys suraskite lėšų bent keliems tyrimams užsienio laboratorijose, paimkite pavyzdžius pagal visus reikalavimus, dalyvaujant antstoliui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS