Alytus planuoja sujungti dvi centre esančias aikštes | kl.lt

ALYTUS PLANUOJA SUJUNGTI DVI CENTRE ESANČIAS AIKŠTES

Alytaus valdžia per kelerius metus ar net dešimtmetį ketina sutvarkyti centrinę aikštę ir ieško, kas organizuotų jos projektavimo, rangos ir kitus konkursus.

Alytaus savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Grigaitis BNS teigė, kad savivaldybės tikslas – sujungti dvi šalia esančias nefunkcionalias aikštes.

„Sutvarkyti aikštę, sutvarkyti pravažiavimus, padaryti žalias zonas, iš esmės taip, kad aikštė būtų patraukli gyventojams. Mintis yra tokia – apjungti abi aikštes – viena yra priešais savivaldybės teatrą ir kita, kur yra autobazė padaryta prie Nemuno, ir padaryti vieną pėsčiųjų taką neperkirstą Dariaus ir Girėno gatve“, – sakė jis.

„Dabar ji tiesiog nefunkcionali yra, jūs išeikit aštuntą, devintą valandą vakare ir pasižiūrėkit kaip viskas atrodo – numirusi aikštė. Joje nėra gyvybės, niekas nevyksta, neįdomu, renginiams vietos nėra, jeigu kažkoks renginys yra, tai pastato sceną, bet užgriozdina įėjimą, žodžiu, ji nepritaikyta niekam. (...) Net aikšte būtų sunku pavadinti, nes tai iš esmės yra plati gatvė pėsčiųjų“, – pasakojo A. Grigaitis.

Dabar ji tiesiog nefunkcionali yra, jūs išeikit aštuntą, devintą valandą vakare ir pasižiūrėkit kaip viskas atrodo – numirusi aikštė.

A. Grigaičio teigimu, kol kas neaišku, kiek galėtų kainuoti toks aikštės tvarkymas, o pagrindinis tikslas dabar – nusimatyti darbus.

„Konkurso planavimui vien yra skirta beveik 40 tūkst. eurų, o (aikštės įrengimui – BNS) supratimo neturiu. Čia priklauso ne nuo to, kas laimės, o su kokiais pasiūlymais. Čia gali būti ir 3 mln. eurų, ir 30 mln. eurų“, – sakė jis.

„Bus kompetentinga komisija, kuri išrinks laimėtoją konkurso, (...) bus ruošiama programa, dabar yra paskelbtas konkursas organizavimo paslaugai. Kai mes turėsime organizatorių, tada bus sudaroma tikroji programa. (...) Nėra tikslo viską vienu smūgiu pertvarkyti – tikslas yra pasiruošti veiksmų planą, tarkim, dešimčiai metų į priekį, kad viską nuosekliai pertvarkyti“, – teigė A. Grigaitis.

Anot jo, aikštės struktūra yra išlikusi nuo sovietmečio, o kosmetinis remontas paskutinį kartą atliktas prieš aštuonerius metus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tik

dvieju savartynu tenepadega,kad viena aferiuga didvyriu paversti!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS