Apklausa: pasitikėjimas bažnyčia – mažiausias per 25-erius metus | kl.lt

APKLAUSA: PASITIKĖJIMAS BAŽNYČIA – MAŽIAUSIAS PER 25-ERIUS METUS

Smuko gyventojų pasitikėjimas bažnyčia, jis yra mažiausias per 25-erius metus, rodo šeštadienį „Lietuvos ryto“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Jos duomenimis, teigiamai bažnyčią vertina 42,9 proc. gyventojų, neigiamai – 20,1 procento.

„Tai yra mažiausias rezultatas per 25 metus. Šiaip, jokio didelio šuolio nuo gruodžio neįvyko, buvo 46,5. Kažkokio konkretaus įvykio nebuvo, bet per 25-erius metus stebima tokia tendencija“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Didžiausią pasitikėjimą gyventojams iš įvairių institucijų ir toliau kelia ugniagesiai-gelbėtojai – juos teigiamai vasarį vertino 91,5 proc. (90,1 proc.gruodį). Tarp patikimiausių, gyventojų nuomone, išlieka ir policija, kurią vasarį palankiai vertino 62,5 proc. apklaustųjų (62,1 proc. gruodį), kariuomenė (atitinkamai 61 proc. ir 62,1 proc.), „Sodra“ ir pasieniečiai – jų vertinimai iš esmės nepakito ir siekė atitinkamai apie 52 proc ir apie 49 proc.

Bet Vakarų Europoje stebimos tokios pat tendencijos – ir į žiniasklaidą pakankamai kritiškai yra žiūrima, ir į bažnyčią.

Mažiausiai pasitikima partijomis (7,4 proc.), Seimu (9,8 proc.), Vyriausybe (8,6 proc.) teismais (21,2 proc.) ir žiniasklaida (25,1 proc.)

„Bet Vakarų Europoje stebimos tokios pat tendencijos – ir į žiniasklaidą pakankamai kritiškai yra žiūrima, ir į bažnyčią“, – sakė V. Gaidys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko vasario 9-18 dienomis, apklausta 1000 pilnamečių Lietuvos gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

Pensininke

Esu garbaus amziaus. Tikiu i Dieva. Bet manau kad tikejimas Dievu ir pasitikejimas kunigu yra visai skirtingi dakykai. Kunigeliai sumaterialejo. Neber anu laiku Strazdelio... Mazai meiles artimam is kunigu puses. Gal yra tik vienas kitas bet jis laikomas keistuoliu kitu sio luomo nariu deja. O ir pedofilijos skandalai daro savo.

4

Religija tai politika, biznis ir menas.

Senukas

Sake Jezus visagalis ir šetonas šitaip griaina Ukraina
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS