Aplinkos ministerija skambina pavojaus varpais dėl oro taršos | kl.lt

APLINKOS MINISTERIJA SKAMBINA PAVOJAUS VARPAIS DĖL ORO TARŠOS

  • 9

Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes, kurias įspėjo dėl padidėjusios oro taršos smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis.

Šiemet užterštumas, palyginti su pernai metais, yra padidėjęs, ypač sudėtinga situacija Klaipėdoje, pirmadienį pranešė ministerija.

Klaipėdoje nuo sausio 1 dienos iki spalio 18 dienos kietųjų dalelių, mažesnių kaip 10 mm skersmens (KD10), koncentracija aplinkos ore paros ribinę vertę viršijo jau 50 dienų, o galima viršyti ne daugiau kaip 35 dienas.

Prasidėjus šildymo sezonui ir vyraujant sausiems orams, pasak ministerijos, yra reali grėsmė, kad ir kitose savivaldybėse gali būti viršytas leistinas 35 dienų skaičius.

Pavyzdžiui, sostinės Žirmūnų rajone KD10 paros ribinė vertė jau viršyta 31 dieną, Kauno Petrašiūnų rajone – 29 dienas, Šiauliuose – 21 dieną.

Pernai nė vienoje iš oro kokybės tyrimų stočių šio teršalo koncentracija aplinkos ore nepasiekė leistino 35 dienų limito.

Aplinkos kokybės gerinimas ir apsauga yra savivaldybių funkcija, todėl Aplinkos ministerija jas primygtinai ragina imtis priemonių oro taršai savo administruojamose teritorijose valdyti ir užtikrinti žmonių sveikatai nepavojingą jo užterštumo lygį.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Zelemunčikas

Pelninga ne kažkam,o vadinantiems save gamtos saugotojams.Kuo daugiau baudų išrašo tuo labiau apie taršą šaukia,kad dar gautų.O šiaip kokia iš jų nauda?Tik algas ima ir šūkauja plakatais apsikarstę.

...

Biokuras dega, suodžiais žemyn krenta, o apie atliekų deginimą net baisu pagalvot... bet tai KAŽKAM pelninga, o jums pakaks jei perspėti būsit.

che

miestuose pilna suklerusiu tacku ir autobusu dyzeliniu be katalizatoriu,o kur dar malkom ir anglim kurianami peciai be katalizatoriu, o greit ir siuksliu deginimo gamykleles pastatys...tada atia tyram orui amziams...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS