Apšaudytoje bazėje Irake tarnavę lietuviai perkelti į Kuveitą | kl.lt

APŠAUDYTOJE BAZĖJE IRAKE TARNAVĘ LIETUVIAI PERKELTI Į KUVEITĄ

Irano apšaudytoje bazėje Irake tarnavę šeši Lietuvos kariai ketvirtadienį buvo perdislokuoti į Kuveitą, pranešė kariuomenė.

„Kariai nusileido Kuveite ir įsikūrė vienoje iš šalyje esančių karinių bazių“, – BNS ketvirtadienį po vidurdienio sakė Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda.

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, sprendimą perkelti karius priėmė Danija – šios šalies kontingento sudėtyje tarnauja Lietuvos instruktoriai, apmokantys vietos pajėgas kovoti su „Islamo valstybės“ grupuote.

„Vakar danai yra priėmę sprendimą, kad laikinai būtų perkelti tie kariai, kurie buvo skirti mokymui (...) Danijos kontingente, į Kuveitą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karoblis.

Perkelti kariai dalyvauja JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje „Įgimtas ryžtas“.

Kadangi mokymai fiziškai nevyksta, didesnio skirtumo, kur jie būtų – ar Irake, ar Kuveite – nėra.

R. Karoblis tvirtino, kad nėra skirtumo, kur šiuo metu bus laikomi šie kariai, nes vietos pajėgų apmokymas kilus įtampai Artimuosiuose Rytuose yra sustabdytas.

Sprendimą perdislokuoti karius ministras pavadino laikinu ir teigė, kad jie bus perkelti į Iraką nusprendus atnaujinti apmokymą.

„Kadangi mokymai fiziškai nevyksta, didesnio skirtumo, kur jie būtų – ar Irake, ar Kuveite – nėra“, – kalbėjo R. Karoblis.

Dar šeši Irake esantys lietuviai ryšininkai tarnauja NATO vadovaujamoje misijoje, jie kol kas lieka šalyje.

Teheranas dvi bazes Irake apšaudė trečiadienio naktį, taip keršydamas už JAV sprendimą nukauti aukšto rango Irano generolą Qasemą Soleimani (Kasemą Soleimani).

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Jie ten, ką, galvojo kad į kurortus vyksta?.. :s

Ponas

o kodėl perkeliami kai atsiranda pavojus, ir šiaip LT kariai gaudami tokį finansavimą turėtu ir ne vien bazėse saugiai tupėti bet realiai savo darbą dirbti ten kur išsiunčiami..

Pillietis

Ir vėl Kuveitas (Q8 ???). Cit.:"Jungtinės Tautos parėmė tarptautinių pajėgų kūrimą kovai su Iraku – tarp 1990 m. rugpjūčio ir lapkričio mėn., daugiausia JAV iniciatyva, buvo priimtos 12 su Irako įvykdyta Kuveito okupacija susijusių JT Saugumo Tarybos rezoliucijų. JAV aktyvų dalyvavimą kare lėmė ir tai, kad Persijos įlankos krizės metu gerokai padidėjo naftos kainos – tarp 1990 liepos ir spalio mėn. naftos kaina išaugo du kartus. Persijos įlankos krizės užsitęsimas grėsė JAV ekonomikai dar sunkesnėmis infliacijos ir ekonominės depresijos pasekmėmis. Grėsmę dėl savo priklausomybės nuo Persijos įlankos šalių pajuto ir Vakarų Europos šalys, nes iš čia jos importuodavo apie 30 proc. naftos. 1990 m. lapkričio mėnesį JAV padvigubino savo kontingentą Saudo Arabijoje ir ėmė rengtis įsiveržimui ir Kuveito išlaisvinimui. JTO Irakui paskelbė ultimatumą iki 1991 m. sausio 15 d. išvesti karius iš Kuveito, prasidėjo tarptautinių pajėgų karinė operacija...". Taigi, kodėl Q8???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS