B. Sabatauskaitė: ar pasienį apjuosus tvora bus išsaugota pamatinė teisė kreiptis prieglobsčio? | kl.lt

B. SABATAUSKAITĖ: AR PASIENĮ APJUOSUS TVORA BUS IŠSAUGOTA PAMATINĖ TEISĖ KREIPTIS PRIEGLOBSČIO?

  • 36

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė neslepia, kad jai kyla klausimų, ar dėl nelegalių migrantų krizės pasienį su Baltarusija apjuosus pjaunančia tvora „koncertina“ bus išsaugoma pamatinė teisė kreiptis prieglobsčio.

B. Sabatauskaitės teigimu, akivaizdu, jog Baltarusija vykdo neteisėtus veiksmus, pažeidžia tarptautinę teisę. Todėl, pasak jos, šie kaimyninės valstybės veiksmai turi būti įvertinti ir į juos reaguojama. Vis tik Lygių galimybių kontrolierė akcentuoja pasigendanti šios situacijos apsvarstymo iš žmogaus teisių ir pabėgėlių teisės perspektyvos.

„Kyla klausimų, ar bus išsaugoma pamatinė teisė kreiptis prieglobsčio, apjuosus Lietuvą ta „koncertina“, t.y. ne šiaip spygliuota viela, bet pjaunančia tvora. Ar tik moterys su vaikais, nėščiosios, neįgalieji ir vaikai iki 16 m., kaip siūloma rytoj Seimo darbotvarkėje įtrauktoje rezoliucijoje, o visus kitus siūloma laikyti „hibridinės atakos aktyviais dalyviais“. Čia atsiranda ir lygių galimybių aspektas, ar mes visus kitus asmenis savaime ketintume laikyti grėsme ar kaip siūloma „karo dalyviais“? – savo feisbuko paskyroje kelia klausimą B. Sabatauskaitė.

„Dar nesu susipažinusi su Užsieniečių teisinės padėties įstatymo projekte siūlomomis nuostatomis, bet jeigu jame būtų numatomas toks diferencijuojantis asmenis reguliavimas, tai akivaizdu, kad jis nederėtų nei su mūsų Konstitucija, nei tarptautinėmis Konvencijomis“, – taip pat akcentuoja ji.

B. Sabatauskaitė atkreipia dėmesį, kad Lietuva yra pralaimėjusi bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), 2019 m. nepriėmusi iš Čečėnijos bėgusios šeimos (2 suaugusių su penkiais vaikais) prieglobsčio prašymų savo pasienyje su Baltarusija.

Ar mes visus kitus asmenis savaime ketintume laikyti grėsme ar kaip siūloma „karo dalyviais“?

Ji taip pat primena, kad panašioje byloje D.A. ir kiti prieš Lenkiją, kur prieglobsčio prašymai pasienyje su Lenkija (vėlgi iš Baltarusijos pusės) buvo nepriimti iš Sirijos bėgusių asmenų (trys pilnamečiai asmenys, neturintys vaikų, du sutuoktiniai ir vieno iš jų brolis) , teismas priėmė sprendimą tik praėjusią savaitę.

„Akivaizdu, kad abiejose keliamas klausimas, ar Baltarusija gali būti laikoma saugia valstybe, kur asmenys turi galimybę pasinaudoti prieglobsčio procedūromis“, – feisbuke rašė B. Sabatauskaitė.

Rašyti komentarą
Komentarai (36)

Sabakauskaite ,,pamatine teise kreiptis del prieglbscio,,,

prasoma uzsienio ambasadoj , atvykus y ja arba pateikus rastiskus prasymus--ten sprendziama ar suteikt prieglobsty ar ne ---sie isklamistu arabu ,afrikos valkatos --nera prieglbscio prasytojai --tai piktybiniai valstybines sienos pazeidejai kuris turi pagal lietuvos BK but teisiami ir soodinami y kalejima AR SUPRATAI TU LGBT JANUAMARTE AR JANAVYRE ?????

pasitarus

su juškaite prisiminė ir apverkė ''pamatinės teisės'' ieškančius migrantus.....................

Kas paasiškintų,?

Prabyla , net diktuoja " mylėtojai". Bbelyčiai, infantilai, mindantys Lietuvos tapatybę. Ar mažumos jau visaii aukščiau už daugumą?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS