Baltarusijos pasienyje – vėl ramu: neteisėtų migrantų nepasirodė | kl.lt

BALTARUSIJOS PASIENYJE – VĖL RAMU: NETEISĖTŲ MIGRANTŲ NEPASIRODĖ

  • 1

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija pastarąją parą nefiksavo sieną bandžiusių neteisėtai kirsti migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje trečiadienį užsieniečiai sieną nelegaliai bandė kirsti 15 kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį antradienį neįleido 37 migrantų.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 478 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista apie 19,8 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Istorijos mokytoja

Gerai suveikė mūsų moteriškoji vyriausybė. Užtvėrė pasienį su su slavais pravoslavais. Tiek karbauskiniai, tiek butkevičiniai\kirkiliniai būtų susimovę .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS