Budrumo lygio pakėlimu prasidėjo „Žemaitijos“ brigados karių pratybos | kl.lt

BUDRUMO LYGIO PAKĖLIMU PRASIDĖJO „ŽEMAITIJOS“ BRIGADOS KARIŲ PRATYBOS

  • 0

Pirmadienį prasideda Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ organizuojamos tarptautinės pratybos „Stiprus Grifonas 2022“.

Iki kovo 9 dienos vyksiančiuose mokymuose Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje treniruosis per 1500 karių, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Pratybų metu treniruosis kariai iš brigados „Žemaitija“, NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, JAV rotacinių pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karo policijos, Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, taip pat Jungtinės Karalystės Sausumos pajėgų atstovai ir kitų padalinių kariai.

Tai – kasmetinės suplanuotos pratybos, kurių tikslas – treniruoti brigados „Žemaitija“ vienetus vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas sąveikaujant su sąjungininkais bei treniruoti vienetų gebėjimą reaguoti į hibridines grėsmes. Mokymai prasidėjo budrumo lygio įvedimo pratybomis, kurių metu buvo patikrintas vieno iš brigados padalinių – Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono – pasirengimas nedelsiant reaguoti į atsiradusias grėsmes. Po patikrinimo batalionas atliks taktinį žygį į operacijos rajoną Generolo Silvestro Žukausko poligone ir ten kartu su kitais pratybų dalyviais liks visam mokymų laikotarpiui.

Mokymų metu planuojama ir brigados „Žemaitija“ karių operacija kartu su JAV sąjungininkais, kuomet sraigtasparnių pagalba kariai atliks oro desanto operaciją, infiltruosis į operacijos rajoną ir atliks suplanuotą ataką. Be lauko taktikos pratybų, vyks ir kovinio šaudymo pratybos, kurių metu bus atliekami šūviai iš pėstininkų ginklų bei „Javelin“ prieštankinių sistemų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS